Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
Tuning Panel
Aktualności
11. listopad 2022 Radzio

Wyścigi i aktywności w NFS Unbound (aktualizacja)

Wyścigi i aktywności w NFS Unbound (aktualizacja)Need for Speed Unbound zapewni wiele różnych aktywności, wyzwań i znajdziek. Ale zanim o nich, porozmawiajmy o prowadzeniu!

Aby wejść w drift wystarczy zaciągnąć hamulec ręczny, ale uwaga, należy go kliknąć. Dłuższe przytrzymanie skończy się źle, a mianowicie zatoczymy koło lub wylecimy z trasy. Tak jak potwierdzono wcześniej, powrócą rozwiązania z Heat czyli stuknięcie gazu lub hamulca (domyślnie włączone), stuknięcie gazu albo stuknięcie hamulca. Można też wyłączyć tę opcję i driftować tylko ręcznym. Kąt wejścia w zakręt określa agresywność driftu i może wpłynąć na kierunek, w którym zaczniesz ślizg. Dostępna jest również opcja Grip, która utrzymuje auto sztywno na drodze, gdy skręcasz na zakrętach i wjeżdżasz na proste. Drifting i Grip budują pasek Burst Nitrous, dając ci niezłe przyspieszenie, gdy wyjdziesz z zakrętu.

Będąc na starcie, zwracaj uwagę na obroty! W idealnym punkcie dostaniemy niezłe przyśpieszenie na początku zawodów. Gdy wyścig się rozpocznie, jazda w cieniu areodynamicznym napełni pasek Burst Nitrous – więc przygotuj się na wciśnięcie gazu i odpalenie dopalacza. Drogi to nie tylko asfalt - pamiętaj jak skonfigurowałeś prowadzenie. Jeśli masz wybrany samochód do driftingu lub wyścigów ulicznych, jazda w terenie może okazać się złym wyborem. Jeśli nie masz części terenowych, stracisz prędkość, przyczepność i ogólną kontrolę. Jeśli jednak wyposażyłeś auto w odpowiednie części, offroad to świetny sposób, aby pozbyć się gliniarzy.

NFS - Need for Speed Unbound - Zawody

Przejdźmy do sedna - jakie rodzaje eventów zaoferuje Need for Speed Unbound? Oczywiście nie zabraknie klasyków czyli sprintów i torów, ale również zawodów typu eliminator. Te ostatnie pojawią się w cotygodniowych kwalifikacjach oraz Grandzie. Pojawią się też czasówki, ale nie wiemy jeszcze w jakiej formie. Poniżej opisane zostały "dostawy" - być może to właśnie te aktywności zastąpią typowe próby czasowe.

Podobnie jak w NFS Heat, nie będzie wyścigów typu drag. Z kolei offroad nie został w żaden sposób potwierdzony, natomiast w grze nie zabraknie wielu części jak i samochodów stworzonych pod jazdę po rozdrożach. To oznaczałoby, że eventy tego typu powinny znaleźć się w grze.
(Aktualizacja) A co z driftem? Będą typowe driftowe eventy na zamkniętych torach. Oprócz tego jest tryb rozróby, który mocno przypomina speedcross znany z Paybacka. Dodatkowo w Lakeshore będzie mnóstwo stref driftu - uwaga - na czas! Poniżej znajdziecie szczegółowe opisy i ciekawostki o zawodach w NFS Unbound:

Dostawa samochodu (niski i wysoki poziom obławy)
Od czasu do czasu otrzymasz telefon, aby odebrać pojazd, który... się zgubił. Zdarza się, prawda? W zależności od tego, kto dzwoni, Twoim celem będzie szybkość lub utrzymanie samochodu w jednym kawałku.

- W przypadku dostaw z niskim poziomem obławy, chodzi o szybkie dotarcie do celu. Będziesz mieć ustalony limit czasu z ustaloną trasą od punktu do punktu, a im szybciej jedziesz, tym większą dostaniesz nagrodę.

- W przypadku dostaw z wysokim poziomem obławy jest trochę trudniej. Nie martwisz się o czas tak bardzo jak o gliniarzy siedzących na ogonie. Dostarcz samochód do miejsca dostawy tak szybko, jak to możliwe, ale pamiętaj: jesteś oceniany na podstawie tego, ile szkód wyrządziłeś/nie wyrządziłeś samochodowi. Im bardziej nieskazitelny jest pojazd, tym więcej gotówki dostaniesz do banku. Przed oddaniem auta możesz zajechać na stację benzynową i je naprawić. Najważniejsze to zgubić pościg!

Dostawa pasażera
Gdy jesteś w drodze na następne zawody, możesz otrzymać telefon od innego zawodnika, który utknął i potrzebuje podwózki. Dojedź tam tak szybko, jak to możliwe, aby rozpocząć dostawę. Gdy tylko pojawisz się, by zgarnąć kierowcę, pojawią się gliniarze. Pozbądź się ich szybko i dowieź kierowcę do celu na czas, aby otrzymać największą wypłatę. Jeśli zostaniesz złapany, Twój pasażer również - i nikt nie otrzyma zapłaty. Jeśli osiągniesz sukces, odblokujesz nową kryjówkę w mieście. Podobnie jak w przypadku dostawy samochodu, koniecznie jest zgubienie pościgu!

Rozróba (takeover)
To wyjątkowe wydarzenia, które zapewnią ci niezłą wypłatę, a może nawet nowy samochód - jeśli wygrasz. Kiedy wskakujesz do Rozróby, rywalizujesz z wynikami innych zawodników – ale na zamkniętym torze jesteś sam. Takeover polega na kontrolowaniu prędkości, driftowaniu w zakrętach, przebijaniu się przez beczki i barykady oraz zwiększaniu mnożnika przy jednoczesnym utrzymywaniu prędkości, aby zwiększyć swój wynik i zwyciężyć. Im więcej zniszczeń dokonasz, tym więcej dostaniesz do swojej kombinacji, a to ma znaczenie, jeśli chodzi o tabele liderów. Kiedy wygrasz, dostaniesz wypłatę - ale uważaj! Gdy tylko skończysz Rozróbę, uciekaj, bo gliniarze już na Ciebie czekają.

NFS - Need for Speed Unbound - Aktywności

Strefy driftu
Strefy driftu znajdują się w całym mieście i zaczynają się od przejazdu przez pierwszą bramkę. Gdy tylko wjedziesz do strefy driftu, rozpocznie się pomiar czasu i liczenie Twoich punktów. Celem jest jak najlepszy wynik driftu i dotarcie do mety zanim upłynie czas.

Fotoradary
Zwiększ prędkość przejeżdżając obok fotoradaru, aby zobaczyć jaką liczbę gwiazdek otrzymasz (na podstawie Twojej prędkości). Im wyższa prędkość, tym wyższa ocena w gwiazdkach - tym więcej gotówki.

Próby prędkości
Strefy prędkości są rozsiane po całym mieście, sprawdzając Twoje umiejętności jazdy. Przejedź przez znacznik początkowy a następnie traf w każdy kolejny znacznik aż do końca. Utrzymuj maksymalną prędkość i wciśnij gaz do dechy na mecie, aby zdobyć więcej gwiazdek. Nie próbuj cwaniakować i omijać znaczniki - to nie zadziała, próbowaliśmy.

Skoki
Lakeshore City zostało zaprojektowane z myślą o kierowcach - zobaczysz to w ilości ramp w całym mieście. Wjedź na rampę i wzbij się w powietrze - ale przygotuj się na mocne uderzenie na ziemi. Możesz dostosować nachylenie i kierunek swojego samochodu w powietrzu, ale nie licz na to, że uratujesz się, jeśli wjedziesz na rampę pod niewłaściwym kątem - lub 2 kołami. Im większa prędkość na rampie tym dalej polecisz i zdobędziesz więcej gwiazdek.

NFS - Need for Speed Unbound - Wyzwania

Znajdźki
Jeżdżąc po ulicach Lakeshore City możesz spotkać ciekawe obiekty – billboardy, niedźwiedzie i sztukę uliczną. Im więcej zbierzesz, tym więcej możliwości personalizacji odblokujesz, takich jak efekty jazdy, pozy i nie tylko.

Wyzwania
Wyzwania są dostępne we wszystkim, co robisz w Lakeshore City – driftowaniu, ucieczce przed glinami, zdobywaniu gwiazdek za aktywności i zbieraniu przedmiotów kolekcjonerskich. Nagrody za ukończenie wyzwań to gotówka, nowe pozy, efekty jazdy, a nawet nowe fury.

- Wyzwania fabularne zapewnią Ci nowe efekty jazdy i trochę dodatkowej gotówki.
- Wyzwania umiejętności skupiają się na wygrywaniu wyścigów i ucieczce gliniarzom.
- Wyzwania aktywności dotyczą wszystkich dodatkowych aktywności i zbierania gwiazdek za ich ukończenie.
- Wyzwania kolekcjonerskie polegają na zbieraniu kolejnych znajdziek.

Przeczytaj także:
Gameplay z trybu multiplayer w NFS Unbound!
Ciuchy w NFS Unbound - nowe screeny
Wymagania sprzętowe, edycje i ceny NFS Unbound

Komentarze

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
 • Siekierka
  Siekierka  ·  16 dni temu
  Tłumaczyłeś to translatorem? xD wiem że nie ma tego jeszcze po polsku, ale śmiesznie brzmi w niektórych punktach.

  Podoba mi się to, o czym czytam. Ale i tak zobaczymy w praniu - widzimy się za 3 tygodnie na ulicach Lakeshore Wink
  • Radzio
   Radzio  ·  16 dni temu
   Tak, obrabiam powoli. I tak nie jest najgorzej Grin
  • Radzio
   Radzio  ·  16 dni temu
   Wygląda na to, że rozróba z ASAP Rocky to trochę jak element multi w NFS Heat - tam mieliśmy tablicę wyników i trasy do pokonania na czas. Generalnie wygląda to nie najgorzej. Dostarczenie samochodu trochę jak w Undercover Grin Taksówka spoko, ciekawe rozwiązanie na odkrywanie kryjówek. Znajdźki i aktywności to praktycznie standardowy zestaw - i fajnie.

   Nowe info: Po wygraniu granda będzie zapętlony 1 tydzień, aby móc ukończyć wszystkie wyścigi, aktywności itd. Kierowca i samochody w multi i single są osobne.
   • kam945
    kam945  ·  15 dni temu
    To w Heat bylo jakies multi? xD Zeby tam z kims pograc to trzeba grzecznie poprosic innych, zeby z nami i botami przejechali wyscigSmile
    A polaczenie online z serwerami, ktore nam pokazuja wyniki innych to nie oryginalny multiplayer*
    • Radzio
     Radzio  ·  15 dni temu
     Miałem na myśli "próby ekipy" czyli specjalne wyzwania czasowe. Jak inaczej to nazwać jak nie element multi? Skoro potrzebujesz Internetu, aby konkurować z ludźmi z ekipy na tablicy wyników? Dla mnie to było zajebiste i dobrze to wspominam Smile
   • kam945
    kam945  ·  16 dni temu
    Wyglada to jak na Heat okrojony z eventow, czyli odejmij 2 by dodac 1. Ogolnie ta opcja z boost startem to jakis zart xD Ale bedzie sie robic shit z tego NFSa
    • Radzio
     Radzio  ·  15 dni temu
     Czemu okrojony względem Heat? XD Masz sprinty, okrążenia i próby czasowe w formie dostaw, które są ciekawsze. Brakuje tylko driftowych eventów, które są zastąpione trybem takeover + strefy driftu na czas. No i bądźmy szczerzy, w Heat eventy Driftowe też były marginesem. Offroad w Heat potraktowany był tak samo jak drift - było tego mało. W Unbound będą terenowe części więc raczej jakieś eventy offroad będą według mnie.
    • Allure
     Allure  ·  15 dni temu
     chcę powrót url, to były najciekawsze wyścigi w historii nfs.
     • R
      RudyKN46  ·  14 dni temu
      Ech... brak drift eventów a zamiast tego strefy i to na czas.
      Wątpię żeby były w grze nawet jako multi
      • Radzio
       Radzio  ·  14 dni temu
       AKTUALIZACJA - będą typowe driftowe eventy na zamkniętych torach Smile
       • R
        RudyKN46  ·  14 dni temu
        Tyle zakrętów, łókuw na mapie a driftowe eventy na zamkniętych torach...Frown
        • Siekierka
         Siekierka  ·  14 dni temu
         Przecież już w Heat drifty z policją były mocno denerwujące.
         • Radzio
          Radzio  ·  14 dni temu
          No, ale przecież tory będą na tych drogach więc o co Ci chodzi XD
       Ostatnie komentarze
       Radon > i'm friends with the monster
       Świetne to jest, też gadaliśmy o tym irl. Przyznam, że zaskoczyłeś mnie tą pracą, bardzo pozytywnie,...
       Radon > explosion to be free
       Chyba mój faworyt tego nowego garażu, który przygotowałeś
       Radon > patostreamer
       Mi się ta praca bardzo podoba, już chyba dwa razy irl ją oceniałem, także więcej do dodania nie...
       Allure > you're just like my favorite sound
       Jest naprawdę bardzo fajny, choć czegoś mi w nim brakuje. Może to nie mój favorite sound ale prezentuje...
       Allure > hello kitty
       Super konar ciutkę wadzi, poza tym klasa. Jedna z fajniejszych twoich prac.
       Allure > welcome to the jungle
       Ma klimacik, choć klapę z tyłu wolałbym założoną.
       Morvic > you're just like my favorite sound
       Ciekawe auto, podoba mi się wymieszanie dość nowoczesnego motywu ze starym autem. Podoba mi się też...
       Morvic > hello kitty
       Ale super :D Autko ma całkiem oldschoolowy vibe, wygląda jak topowa praca w NFS'15 na TF'a za czasów...
       Morvic > welcome to the jungle
       Tutaj już Radek nie czyta mi w myślach bo uważam, że jest perfekcyjny, nic tutaj do zmiany. Naprawdę...
       Morvic > keep it burnin' (unbound)
       Coś ten Radek czyta moje myśli, bo tutaj też dokładnie to samo myślę co on
       Morvic > cannibal
       Tu również zgadzam się z Radkiem, jakimś cudem wyciągnąłeś to za jaja
       Morvic > achilles' heel (feat. john player special)
       To co Radek, śliczniutka Huayra.
       KLIPEK > hello kitty
       ale słodki kotek:D
       Siekierka > 🔥Nowy gameplay NFS Unbound!🔥
       O, dzięki - i Danio zaorany xD
       dev1ance > 🔥Nowy gameplay NFS Unbound!🔥
       Z tego co na necie piszą to dynamic resolution od 720p do 1080p na PS4 i X1, jedyna różnica to że...
       Radon > Podsumowanie informacji o NFS Unbound
       jak jesteś taki dobry to jaką różnicę robi, że słabi twoim zdaniem gracze zaczynają grę wcześniej?...
       Radon > Podsumowanie informacji o NFS Unbound
       dotychczas sądziłem, że w tym nie ma nic skomplikowanego, ale teraz widzę, że dla wielu skomplikowany...
       kam945 > Podsumowanie informacji o NFS Unbound
       Duzo rzeczy nie jestesmy w stanie zrozumiec, a jesli takiego fikolka myslowego nie widziales to prawdopodobnie...
       kam945 > Podsumowanie informacji o NFS Unbound
       Nwm co takiego skomplilowanego jest w tekscie 'yes you can turn the effects off' a pozniej 'in fact u...
       Siekierka > you're just like my favorite sound
       W sumie szkoda że nie wrzucasz, fajne rejskary z Heat na instinct motorsport widziałem :P ale sam wiem,...
       Chad_MC > you're just like my favorite sound
       No a jak i nadal robię. No i dobry butleg.
       Siekierka > cannibal
       Spoko, tylko prostuję, że z mojej perspektywy to tam powtarzałem motyw.
       Siekierka > 🔥Nowy gameplay NFS Unbound!🔥
       Jesteś pewien, że to nie było oszukane 1080p jak na xone?
       Danio > 🔥Nowy gameplay NFS Unbound!🔥
       Na PS4 Heat chodził w 1080p.
       MadaFaster > cannibal
       Piszę co widzę w kolejności dropu, nie z perspektywy Twojej pracy co wykonałeś i kiedy :p
       MadaFaster > Podsumowanie informacji o NFS Unbound
       No takiego fikołka myślowego to jeszcze nie widziałem. To teraz pytanie jak zareagujesz na legendę...
       MadaFaster > you're just like my favorite sound
       Może i tak, ale wiemy jak było :D
       Radzio > Podsumowanie informacji o NFS Unbound
       Dokładnie. Przykładowo dym można ustawić na biały, ale i tak będzie w stylu cel-shading.
       Siekierka > you're just like my favorite sound
       To chyba dobrze, przecież Chad robił bardzo dobre tuny.
       Ostatnio dostępni
       Inventer89
       Inventer89
       Radzio
       Radzio
       Siekierka
       Siekierka
       Chad_MC
       Chad_MC
       B
       Barsch
       laster
       laster
       Danio
       Danio
       Shier
       Shier
       M
       michuking
       michciu1907
       michciu1907
       S
       skibo05
       Radon
       Radon
       R
       Reev
       czablu012
       czablu012
       R
       Rafcio2104
       kam945
       kam945
       Bazyl
       Bazyl
       Z
       Ziebuleq
       KLIPEK
       KLIPEK
       dev1ance
       dev1ance
       K
       KubSoonTM
       M
       MZ Company
       D
       DragonFistXD
       Allure
       Allure
       R
       RudyKN46
       Ankiety
       Czy zamierzasz kupić NFS Unbound?