Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
Tuning Panel
Aktualności

Pod maską - modyfikacja osiągów

Inventer89 27. wrzesień 2019 6 komentarze Drukuj
Pod maską - modyfikacja osiągówPod maską powraca! Tym razem zajmiemy się kwestią modyfikacji osiągów i sposobami ulepszania samochodu.

We wczesnej fazie tworzenia NFS Heat postanowiliśmy poświęcić trochę czasu na ocenę tego, co zrobiliśmy w poprzednich paru grach, by ustalić, co chcielibyśmy poprawić. Nie chodziło nam tylko o ulepszenia. Chcieliśmy stworzyć cały zestaw opcji modyfikacji osiągów, który stanowiłby solidny fundament na przyszłość.
Mieliśmy taką wizję, żeby dało się stworzyć samochód, który będzie miał za dużą moc, by opony trzymały się drogi, albo „tajniaka”, umieszczając potężny silnik w zwykłym aucie użytkowym. Krótko mówiąc, chcieliśmy dać wam możliwość stworzenia samochodu, jaki tylko wam się zamarzy. To tylko kilka pomysłów, które skłoniły nas do stworzenia systemu modyfikacji osiągów, jaki mamy teraz w NFS Heat.
System, który stworzyliśmy, ma wiele różnych wariantów i kombinacji, więc aby lepiej to wyjaśnić, podzieliliśmy tę odsłonę „Pod maską” na kilka części, w których omówimy poszczególne aspekty modyfikacji osiągów.


Konstrukcje
Ulepszenia pojazdów podzieliliśmy na cztery grupy: silnik, podwozie, układ napędowy i części pomocnicze.
Silnik obejmuje rozmaite kategorie, które składają się na zwiększoną ilość wytwarzanej przez samochód mocy. Mogą to być na przykład układ doładowania i system nitro.
Podwozie obejmuje części wpływające na właściwości jezdne samochodu. Są to: zawieszenie, hamulce i opony.
Te dwie grupy łączy układ napędowy, który składa się zarówno z części wpływających na osiągi, jak i tych, które decydują o właściwościach jezdnych. Układ różnicowy jest jedną z tych części, które mają ogromny wpływ na prowadzenie się auta. Oprócz tego mamy sprzęgło i skrzynię biegów, które decydują o czasie potrzebnym na zmianę biegu i o przełożeniu skrzyni biegów. To z kolei wpływa na to, ile mocy zużywa silnik.


Części pomocnicze
Części pomocnicze dzielą się na dwie grupy: aktywne i pasywne.
Części aktywne są ręcznie sterowane przez gracza i obejmują takie rzeczy, jak natychmiastowe uzupełnienie wszystkich zbiorników nitro w celu podwójnego doładowania na ostatniej prostej czy zestaw naprawczy dla szybkiego przywrócenia wytrzymałości. Może się to okazać ogromnie przydatne, kiedy znajdziecie się w opałach i będziecie chcieli wrócić do garażu, unikając przy tym rozbicia samochodu. (Trzeba ocalić ten mnożnik Obławy za wszelką cenę.)
Z kolei części pasywne są aktywne przez cały czas, tak długo, jak długo są zainstalowane w samochodzie. Ta kategoria obejmuje takie elementy, jak samopompujące opony, które skracają czas ponownego napompowania opon po najechaniu na kolczatkę, wzmocnienie obrażeń, co pozwala szybciej eliminować radiowozy, a także rozmaite przedmioty, które zwiększają przyrost nitro po wyczynach, takich jak skoki czy drift.


Układ doładowania
W każdym silniku można zainstalować kilka rodzajów układu doładowania.
Każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne, zarówno jeśli chodzi o dźwięk, jak i osiągi, co oznacza, że części dające najlepszy efekt mogą się zmieniać w zależności od aktualnej kombinacji silnika i samochodu, jak również od tego, do czego samochód będzie używany.


Nitro
Ulepszenia nitro stały się w NFS Heat bardziej realistyczne, a ich ścieżka ulepszeń jest stosunkowo prosta.
Im wyższy poziom nitro, tym większa ogólna wydajność systemu, a także przyrost mocy silnika.
Strategia ulepszania nitro sprowadza się do wyboru pomiędzy instalowaniem dodatkowego małego zbiornika a wymianą go na jeden większy zbiornik. Wybór wielu mniejszych zbiorników lub jednego większego należy wyłącznie do gracza i jest uzależniony od jego stylu gry.
Posiadanie wielu mniejszych zbiorników zapewnia większą elastyczność, ponieważ pozwala włączać je pojedynczo, ale daje mniejszą moc w porównaniu z jednym dużym zbiornikiem. Wadą dużego zbiornika jest to, że pozostaje włączony, aż się wyczerpie. Jeśli zdecydujecie się na tę opcję, musicie mieć pewność, że odpalacie fajerwerki w odpowiedniej chwili. Zwiększona moc silnika nie jest pożądana na przykład tuż przed ostrym zakrętem.


Właściwości jezdne
Są trzy kategorie, które wpływają na właściwości jezdne samochodów: opony, zawieszenie i układ różnicowy.
W zależności od tego, jak zmieniają charakterystykę pojazdu, dzielą się one na cztery rodzaje: wyścigowe, driftowe, drogowe i terenowe. Im wyższy poziom części, tym większy wpływ mają na właściwości jezdne.
Opony o wyższym poziomie poprawiają ogólną przyczepność samochodu, więc jeśli koła mocno buksują przy starcie, zmiana opon to najlepszy sposób na poprawę przyspieszenia i prędkości w zakrętach.


Wymiana silnika
Wszystkie samochody mają określoną pulę silników, które można kupować i instalować.
Liczba dostępnych silników dla danego samochodu waha się zwykle od 7 do 10, ale kilka bardziej ekstremalnych samochodów występujących w grze ma ograniczoną liczbę dostępnych silników.
Silniki dostępne dla każdego z samochodów zostały wybrane tak, by zapewniały zróżnicowane dźwięki, zachowując przy tym limity wielkości i wydajności, aby różnice w osiągach pomiędzy samochodami były odpowiednio zbalansowane.
Są więc pewne ograniczenia, ale opcji i tak jest multum! Można na przykład wsadzić 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik typu bokser z turbodoładowaniem do Volkswagena Beetle lub silnik V8 o pojemności 8,4 l do Mercedesa-AMG GT. A czemu nie zainstalować 4-litrowego V8 w BMW M3 E46? To też da się zrobić!


Tuning układu wydechowego
Wiemy, jak ważna jest dla naszych graczy personalizacja, dlatego nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, umożliwiających graczom dostosowanie swoich aut.
W NFS Heat po raz pierwszy umożliwiliśmy graczom dostosowanie dźwięku układu wydechowego. Gracze mogą eksperymentować z tonem, brzmieniem, strzelaniem i rezonansem rury wydechowej, aby znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie.
Wszystkie te suwaki zmieniają dźwięk nieco inaczej, w zależności od samochodu i poziomu osiągów. Mamy nadzieję, że spodobają wam się nowe opcje. Chętnie poznamy wasze opinie na temat tego, co jeszcze możemy poprawić.


Pozyskiwanie części
W NFS Heat są dwa sposoby pozyskiwania części.
Pierwsza opcja to awans na wyższy poziom, dzięki czemu nowe części stają się dostępne w sklepie z częściami. Możecie odwiedzić sklep z częściami, jeżdżąc po świecie, lub przejść do garażu, by kupić części poprawiające osiągi.
Drugą metodą jest udział w określonych zawodach.
Zawody te to Ostra Obława i pojawiają się w miarę postępów w grze. Zdobycie części w zawodach Ostrej Obławy wymaga zajęcia miejsca w pierwszej piątce. Ale to nie wszystko! Trzeba jednocześnie uciekać przed glinami.
Jeśli dacie się złapać po zawodach Ostrej Obławy, tracicie część, nawet jeśli skończyliście w pierwszej piątce.
Części zdobyte w zawodach będą odpowiednie dla waszego aktualnego poziomu reputacji i po odblokowaniu będą dostępne do kupienia w sklepie z częściami.
Jeśli zależy wam na najlepszych częściach, musicie wziąć udział w zawodach Ostrej Obławy. Odważnym szczęście sprzyja.
Wprowadziliśmy też dodatkowe zmiany w częściach. W NFS Heat nie będą one przypisane na stałe, tylko będzie można przenosić je z jednego samochodu do drugiego.
Mamy nadzieję, że spodobał wam się ten odcinek „Pod maską”, poświęcony modyfikacji osiągów. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć wasze niesamowite konstrukcje po premierze NFS Heat za kilka tygodni.

Dziękujemy,
Zespół Ghost ds. wrażeń towarzyszących jeździe

Przeczytaj także:
Nowa dostawa w NFS Heat Studio - 17.09.2019
Paczka nowych screenów
Kilka słów o modelu jazdy w NFS Heat

Komentarze

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
 • Radzio
  Radzio
  Brzmi to wszystko świetnie Grin "Wprowadziliśmy też dodatkowe zmiany w częściach. W NFS Heat nie będą one przypisane na stałe, tylko będzie można przenosić je z jednego samochodu do drugiego." - w końcu!
  - 27. wrzesień 2019 16:31
 • michciu1907
  michciu1907
  Brzmi to wszystko genialnie, nie mogę się doczekać listopada Grin
  - 27. wrzesień 2019 17:44
 • Danio
  Danio
  Wszystko brzmi naprawdę świetnie Wink
  Będą opony dopompowywane. Może i to ułatwi pościgi, ale samo najechanie na kolczatkę zabiera dużo życia, a z napraw na stacji benzynowej możemy korzystać tylko 3 razy w trakcie nocy.
  - 28. wrzesień 2019 00:03
  • Inventer89
   Inventer89
   Liczę, że to zmienią w update - chciałbym bić rekordy w długości trwania pościgów
   - 28. wrzesień 2019 02:28
   • Danio
    Danio
    Bardziej mnie martwi już zestaw naprawczy zdrowia auta. Oby to było dobrze zbalansowane.
    - 28. wrzesień 2019 11:55
    • S
     Siekierka
     Pytanie ile zestawów naprawczych będzie można wcisnąć do jednego auta. I będą jakieś tricki rodem z MW na szybkie zgubienie pościgu?
     - 28. wrzesień 2019 13:41
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Zivkovic818
Zivkovic8188 godziny temu
W ProStreeta na nim grałem*
Zivkovic818
Zivkovic8188 godziny temu
Ja normalnie pada od ps4 do pc podlaczalem xD
Samolocik12
Samolocik128 godziny temu
gier na PC. A jeśli chodzi o konsolowe wydanie to 1 nie mam PS3 i 2 nie znam nikogo kto mógłby mi je pożyczyć (to samo Xbox)
Samolocik12
Samolocik128 godziny temu
Radon - może dlatego że nie lubię grać na PC a pada od PS4 nie idzie podłączyć jak już kiedyś pisałem, a nie będę specjalnie pada kupować .No i druga sprawa nie mam kompletnie głowy do pobierania
Zivkovic818
Zivkovic8189 godziny temu
Jak darmowy online to dobrze,można platyne wbić.
Radon
Radon9 godziny temu
Samolocik, nie rozumiem dlaczego chętniej zagrałbyś w tdu 3, które nie istnieje niż w dwa klasyki, które są dostępne jak na tacy xDD
michciu1907
michciu190710 godziny temu
Pierwsze TDU to obowiązkowa produkcja do ogrania Cool
S
Siekierka10 godziny temu
To polecam najpierw zagrać w tdu i tdu 2.
Samolocik12
Samolocik1211 godziny temu
Ja też nigdy nie grałem w tdu i tdu2 a w 3 bym z chęcią zagrał.
S
Siekierka11 godziny temu
Jak dla mnie Dirt 5 ma jeden problem - te wyścigi wyglądają jak uboga kopia Forzy. Radzio - jak mogłeś nie grać w tdu i tdu2? Te gry były czymś, czego nikt inny do tej pory nie zrobił.
Radzio
Radzio12 godziny temu
W ten weekend jest darmowe online Wink
Danio
Danio15 godziny temu
Ja mogę Wink
Zivkovic818
Zivkovic81815 godziny temu
Na dniach powiniem kupić sobie plusa, chce ktoś pomóc w wbiciu platyny w heacie?
Zivkovic818
Zivkovic81815 godziny temu
Ja kupuje dirta na 100%. Powrót do klimatów dwójki/trójki/Showdowna to strzał w 10.
Danio
Danio15 godziny temu
Ja tak samo. Bardzo ciekawi mnie też Dirt 5, mimo że nigdy nie grałem w poprzednie części.
Radzio
Radzio16 godziny temu
A właśnie przeczytałem, że nadciąga TDU 3. Nie miałem okazji ograć poprzednich części, ale może na najnowszą się skuszę.
Zivkovic818
Zivkovic81817 godziny temu
Dirt jest jedyną grą w której dostaje baty od SI na bardzo łateym XDDDDD
Zivkovic818
Zivkovic81817 godziny temu
Aktualnie HZD i Dirt Rally 2.0 na tapecie
Zivkovic818
Zivkovic81817 godziny temu
Pograłbym w TDU tylko podczas instalacji wyrzuca mi jakiś bląd Sad
S
Siekierka17 godziny temu
Ja tam ogrywałem TDU z platinum mod, teraz TDU 2 z modami Smile
Inventer89
Inventer8919 godziny temu
Chyba wszyscy wyjechali na wakacje
Zivkovic818
Zivkovic81821 godziny temu
Co tu tak cicho?
Inventer89
Inventer893 dni temu
Brawo michciu za szybką reakcję Smile
michciu1907
michciu19074 dni temu
Posprzątane Wink
MadaFaster
MadaFaster4 dni temu
Oho, spam na forum XD
Ostatnio poruszane tematy
Ostatnio dostępni
Radon
Radon
Wyślij wiadomość
Z
zombie123
Wyślij wiadomość
Samolocik12
Samolocik12
Wyślij wiadomość
Radzio
Radzio
Wyślij wiadomość
Danio
Danio
Wyślij wiadomość
M
macko
Wyślij wiadomość
K
kresqa
Wyślij wiadomość
Z
ZiroczeQ
Wyślij wiadomość
Albercikowski
Albercikowski
Wyślij wiadomość
T
Tuszu
Wyślij wiadomość
Zivkovic818
Zivkovic818
Wyślij wiadomość
WarriorRmi
WarriorRmi
Wyślij wiadomość
michciu1907
michciu1907
Wyślij wiadomość
S
Siekierka
Wyślij wiadomość
Inventer89
Inventer89
Wyślij wiadomość
Pirr
Pirr
Wyślij wiadomość
czablu012
czablu012
Wyślij wiadomość
MadaFaster
MadaFaster
Wyślij wiadomość
Allure
Allure
Wyślij wiadomość
Morvic
Morvic
Wyślij wiadomość
I
IGRV
Wyślij wiadomość
Kakarotto18
Kakarotto18
Wyślij wiadomość
D3M1EN
D3M1EN
Wyślij wiadomość
F
FatalPeasant
Wyślij wiadomość
F
frolkq
Wyślij wiadomość
Ankiety
Jak oceniasz popremierowe wsparcie NFS Heat?