Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

Oryginał vs. Pirat ?

Ostatnia aktualizacja 13 lata temu
Se3a
Se3a 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#1
Temat założony na prośbę jednego z użytkowników tej strony...

*Co waszym zdaniem się opłaca ?
Czy wydanie ciężko zarobionych pieniędzy na nową grę/płytę/film a może tak przeznaczyć te pieniądze na najacze i piffko a grę po prostu pobrać z sieci ?

Nie będę się wypowiadał na ten temat, zdarzyło się pobrać nie jeden plik z sieci ale z doświadczenia wiem że potem mi gorzej z tym i zazwyczaj to co pobrałem to kupiłem. Obecnie kupuję bardziej płyty CD z muzyką a gier mam bardzo mało.

Czekamy na waszą wypowiedź co w dobie szerokopasmowego internetu jest lepszym rozwiązaniem ? zamówienie czy pobranie...
e-fotek.pl/images/53307022844356079731.png
Dzisiaj na jutro pewnie czekam bez strachu,
Wita mnie świt, witam go na luzaku,
Radości łzy i smutku pół na pół,
Cały czas życiu stawiam czoła bez strachu!
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#2
Jak dla mnie lepszym wyjściem jest pobranie - nie będę wydawał 100-150zł na coś, co nie jest tego warte. Wolę przeznaczyć te pieniądze na ciuchy, czasem na imprezy. Gra online nie jest mi do niczego potrzebna. I tak zazwyczaj gram w grę dopóki, dopóty ją przejdę. Kilka wyjątków jest i dlatego mógłbym przeznaczyć na nie określoną sumę, ale (jeszcze raz): po co wydawać ponad 100zł na grę, która i tak nie jest tego warta, a odłożę ją po 2-3 tygodniach?! Pieniądze zmarnowane...
i.imgur.com/xWDZwKE.png
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#3
PZero ma sporo racji. Teraz jest wiele drogich gier, które są beznadziejne (np. CoD: BO), a kosztują drogo jak cholera. Pobranie gry umożliwia nam darmowe przetestowanie gry i jak Ci się spodoba to możesz to kupić, by grac na siec. Proste i logiczne.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Cheater
Cheater 
Zawodowiec
Dodano 13 lata temu
#4
A moim zdaniem nie powinno się ściągać gier ani płyt/filmów itp itd. To jest wg. mnie brak szacunku dla twórców, i tak jak Se3ie mi gorzej z tym jak coś pobiorę niż kupię.
illusion, gdybym cię spotkał w realu chyba odgryzłbym ci łeb. Grałeś w cod: bo? Jak nie to sie nie wypowiadaj, a jak grałeś to powiedz mi pod jakim względem ta gra jest beznadziejna? Ja wydłem na tego coda 119zł i uważam że on jest warty nawet więcej.
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#5
DEEW - każdemu podoba się co innego. Ja np. w ogóle nie gram w strzelaninki i uważam je za gniot. Proste? Rzeczywiście... Kupisz, a potem "K***A! PO CH*J WYJ*BAŁEM TE 100ZŁ NA TO G***O?!"...
i.imgur.com/xWDZwKE.png
Radon
Radon 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#6
Jedynym odpowiednim rozwiązaniem jest zakup gry.
1. Większość gier służy do rozgrywki w sieci a w single playerze jedynie uczysz się podstaw gry.
2. Masz oryginalne pudełko, które możesz postawić na półce i podziwiać.
3. Masz pewność, że gra którą kupujesz jest faktycznie tą grą, którą chcesz. W internecie to nie jest takie pewne, możesz pobrać zupełnie inną grę, lub zawirusowany plik lub coś w tym stylu.
4. Jeśli gra okaże się słaba istnieją portale takie jak allegro.pl.
5. Oddajesz w ten sposób szacunek twórcom, wynagradzasz ich za to, że przez parę miesięcy siedzieli gapiąc się w monitor tworząc grę.
6. Jeżeli uważasz, że gra może nie być w porządku czekasz aż stanieje i kupujesz za dwie dychy. Jeśli i tak uznasz, że jest zła to jak wspomniałem istnieje portal allegro.pl, gdzie ktoś inny chętnie ją od ciebie kupi.
7. Nie popełniasz przestępstwa.

Cytat

PZero napisał(a):
Jak dla mnie lepszym wyjściem jest pobranie - nie będę wydawał 100-150zł na coś, co nie jest tego warte. Wolę przeznaczyć te pieniądze na ciuchy, czasem na imprezy. Gra online nie jest mi do niczego potrzebna. I tak zazwyczaj gram w grę dopóki, dopóty ją przejdę. Kilka wyjątków jest i dlatego mógłbym przeznaczyć na nie określoną sumę, ale (jeszcze raz): po co wydawać ponad 100zł na grę, która i tak nie jest tego warta, a odłożę ją po 2-3 tygodniach?! Pieniądze zmarnowane...

Ubranie ponosisz i też trzeba będzie wywalić bo po jakimś czasie będzie wyglądać jak szmata, lub po prostu będzie za małe. Impreza po paru godzinach się skończy i nawet nie będziesz pamiętał na co pieniądze wydałeś. Nie wiem więc skąd to porównanie. A tak poza tym to ja nie lubię wybierać co sobie kupię - po prostu wszystko kupuję:D
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#7

Cytat

DEEW napisał(a):
A moim zdaniem nie powinno się ściągać gier ani płyt/filmów itp itd. To jest wg. mnie brak szacunku dla twórców, i tak jak Se3ie mi gorzej z tym jak coś pobiorę niż kupię.
illusion, gdybym cię spotkał w realu chyba odgryzłbym ci łeb. Grałeś w cod: bo? Jak nie to sie nie wypowiadaj, a jak grałeś to powiedz mi pod jakim względem ta gra jest beznadziejna? Ja wydłem na tego coda 119zł i uważam że on jest warty nawet więcej.


Grałem, uwierz mi. Jedyna moja reakcja na tą grę to: facepalm... Marna grafika, pełno syfu ci lata i fikcja na każdym kroku. Ta gra nie przypomina mi czasów Wietnamu ani trochę. Moim zdaniem to jedno wielkie G*WNO i nie odgryziesz mi za to łba, każdy ma swoje zdanie despoto.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#8
Assassin Creed - tylko na to jestem w stanie wydać pieniądzę, bo to jedyna gra która mnie zadawala w 100% i wiem, że nie pożałuję wydanych pieniędzy, których krótko mówiąc, nie każdy ma tyle żeby sobie pozwolić na grę 100+ zł. Szczerze mówiąc powiem tak: Byłem młodszy byłem zdania, że nie warto oryginału kupować bo ściągnę pirata i mam za darmo itd itp, czasem miałem takie przebłyski żeby kupić oryginał ale odstraszała mnie cena, albo też jak inni mówiłem, ściągnę zobaczę czy warto kupić, ale zawsze okazywało się, że nie warto bo coś mi zawsze nie pasowało. Zmieniło się to gdy zagrałem w Assassin Creed. Gdy wyszła 2 długo trzeba było czekać na cracka, a ja już chciałem grać... więc przy najbliższej okazji jak tylko miałem pieniądze grę kupiłem. Okazało się że była warta swoich pieniędzy, więc też niedawno zakupiłem Brotherhood'a, i znowu się nie rozczarowałem, chociaż myślałem, że niektóre rzeczy o których informowali twórcy mogą być denne i psuć klimat, ale tak na szczęście nie było. Więc znów nie żałowałem że kupiłem oryginał. I tak na prawdę w inne gry nie gram. Jedyne co to jeszcze World of Tanks, który jest darmowy. Jestem zdania, że jeżeli gra jest warta zakupu to ją kupuję oryginalną, bo wiem, że twórcy się starali i ją dopracowali.

Co do muzyki... z ym jest inaczej... muzyka moim zdaniem powinna być dostępna dla każdego, i pobieranie jej nie uważam za piractwo. Nie wiem czemu po prostu tak czuję... Twórcy mają tyle fanów, że na pewno znajdzie się ktoś kto kupi płytę bo jest maniakiem. Muzyka powinna być za darmo.... niech chociaż coś na tym świecie będzie za darmo a nie tylko wpi***ol. Ja np. uwielbiam remixy... i wątpię, żebym znalazł w sklepie płytę z nutą którą przerobił jakiś fan i wrzucił w sieć. To teraz co dylemat... czy mogę pobrać kawałek kolesia co kupił płytę, przerobił kawałek i wrzucił go do sieci? Ktoś powie, że nie bo pozbawiam prawdziwego twórcy pieniędzy bo przecież on go nagrał, a ktoś go przerobił. To co nigdy tego kawałka nie usłyszę, chociaż może być zaje***ty? To ktoś powie, to kup płytę oryginalną, z oryginalną nie przerobioną piosenką, a wtedy ściągnij ten remix od tego kolesia, no ale co zrobię jak oryginał nie mi się nie podoba, tylko ten remix? Mam kupić coś co mi się nie podoba? Uważam muzyków za artystów, a dla mnie artystą jest ten kto robi coś dla ludzi co im się podoba i chcą tego słuchać. Dla mnie już to, że chcą tego słuchać, że są rozpoznawani itd jest nagrodą. Więc uważam, że pobieranie ich utworów nie jest złe. Dochody i tak będą mieli bo jak prędzej mówiłem, ktoś komu się płyta cała na prawdę spodoba ( jakiś maniak) i tak ją kupi, poza tym zarabiają z koncertów reklam itd. Tak ja myślę.
Cooler
Cooler 
Amator
Dodano 13 lata temu
#9

Cytat

illusion napisał(a):

Cytat

DEEW napisał(a):
A moim zdaniem nie powinno się ściągać gier ani płyt/filmów itp itd. To jest wg. mnie brak szacunku dla twórców, i tak jak Se3ie mi gorzej z tym jak coś pobiorę niż kupię.
illusion, gdybym cię spotkał w realu chyba odgryzłbym ci łeb. Grałeś w cod: bo? Jak nie to sie nie wypowiadaj, a jak grałeś to powiedz mi pod jakim względem ta gra jest beznadziejna? Ja wydłem na tego coda 119zł i uważam że on jest warty nawet więcej.


Grałem, uwierz mi. Jedyna moja reakcja na tą grę to: facepalm... Marna grafika, pełno syfu ci lata i fikcja na każdym kroku. Ta gra nie przypomina mi czasów Wietnamu ani trochę. Moim zdaniem to jedno wielkie G*WNO i nie odgryziesz mi za to łba, każdy ma swoje zdanie despoto.


I tutaj zgadzam się w 100% z illusionem. Do Bad Company 2 CoD: Ob się nie umywa. A co do pytania. Nie kupuje gier za często, chyba że jedynie sprawdzone tytuły i to tylko takie co do których mam pewność że zapewnią mi długą rozrywkę a gram głównie na sieci w gry typu FPS. Pobierania z sieci również nie popieram i nie pobieram, jest kilka powodów: Po co mam czekać kilkadziesiąt godzin na pobranie się gry w którą pogram tylko na singlu?? Po drugie: Przecież nie trzeba kupować gry zaraz po wydaniu, przecież można poczekać aż gra stanieje. Po trzecie: Jak wy czulibyście się gdybyście pracowali nad czymś kilka lat, licząc na zarobek a każdy pobrał nielegalnie z sieci za darmo, coś z czego chcielibyście czerpać zyski?? Więc lepiej jednak kupić grę w sklepie ale najpierw 10 razy przemyśleć zakup popytać znajomych może ktoś kupił tą grę iść przetestować i wtedy zdecydować :D
bfp4f.alchemical.ch/signatures/5fd60b6232ddc293b48f4a1ffb9d0da9132b744b.png
bfp4f.alchemical.ch/signatures/ffae60fc93d773d52a4e278daad37b73187463af.png
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#10
Dla mnie obecnie jedyny stabilny tytuł to gry z serii Battlefield. Te gry są świetne.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 13 lata temu
#11
Oryginał czy pirat... temat rzeka. Ale zacznę od początku. Piractwo to pewnego rodzaju strajku za zbyt wysokie ceny dóbr. Na cenę gry składają się: koszt produkcji płyty, pudełka i dodatków (jeżeli takowe są), marże sklepów i hurtowni, VAT (u nas 23%), ceny zabezpieczeń i koszt produkcji samej gry. Oczywiście jak to w Polsce bywa mamy zarobki wschodnie, ceny zachodnie.
Powinniśmy kupować oryginały, ponieważ w ten sposób wspieramy twórców gier i zachęcamy ich do pracy nad nowymi częściami. Jednakże nie mogę zdzierżyć, że gry nadal są coraz lepiej zabezpieczane, a co za tym idzie ich cena znacznie wpływa na cenę końcową gry. W dobie internetu, gdzie każda gra ma multiplayera gry powinny mieć mniej zabezpieczeń, ponieważ:
1) i tak zabezpieczenia singleplayera zostaną złamane
2) utrudniają grę posiadaczowi oryginału - trzeba wkładać płyty do napędów, nie wspomnę o problemach aktywacji gier jak to miało miejsce chociażby w przypadku GTA IV
Największą frajdę z gry daje multiplayer i tu jestem już "za" zabezpieczeniami i tu powinien być kładziony nacisk, a nie na CD-Keye, które i tak nic nie dają.

Jako gracz dodam jeszcze kilka tez dlaczego przy obecnym stanie posiadanie oryginałów się nie opłaca.
1) Ceny gier podczas premiery są wysokie, a potem szybko spadają. Już po pół roku niektóre gry można kupić za połowę ceny, a po roku za 20-30%. Z perspektywy ekonomicznej dodam, że nawet przy takiej cenie producent zarabia (bo inaczej po co by sprzedawał?). Produkcja liczby egzemplarzy gier jest kontrolowana. I jest jeszcze kwestia Steam'a - tam nie ma żadnych "nadwyżek", więc nie ma możliwości zostania z "cegiełkami", a zobaczcie jakie są ceny. Niestety kiedy już gry stanieją, okazuje się że w multiprayera gra niewiele osób, a producenci gier nie dbają już o wsparcie gry, przestają wydawać aktualizacje czy małe dodatki.
2) Brak programu lojalnościowego. Kto przy zdrowych zmysłach kupuje co roku FIFĘ i wydaje blisko 150 zł za drobne zmiany w interfejsie, grafice (nie zawsze są duże) i składach drużyn? Wg mnie stały klient powinien być lepiej traktowany niż nowy klient. Jak ja to widzę? Kupuję pierwszą grę np. NFS Hot Pursuit za 150 zł. i rejestruję grę przez internet i jednocześnie otrzymuję bon zniżkowy 50% do nowej gry. Wychodzi Shift 2 i mogę kupić na stronie EA Shifta 2 za połowę ceny 75 zł. Kupując go i rejestrując znów dostaję bon i następnego NFSa mogę kupić też za 75 zł.
3) Kolejne części gier wychodzą zbyt szybko - kupimy grę, ledwo zdążymy ją przejść, a już wychodzi nowa odsłona - cykl coroczny jest wg mnie zbyt krótki - producenci mają za mało czasu by dopracować grę, często to przekłada się na jakość i długość gry, a my nie nadążamy się nacieszyć zakupionym oryginałem. Spójrzmy na Call of duty które jest wydawane co roku a na GTA które jest wydawane co 2-3 lata. Jest różnica.

Podsumowując: dopóki menedżerowie nie zaczną myśleć otwarcie, a nie tylko "by zarobić jak najwięcej" to piractwo nie zniknie, a wręcz przeciwnie będzie się jeszcze bardziej szerzyć.
B
benek 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#12

Cytat

Jak dla mnie lepszym wyjściem jest pobranie - nie będę wydawał 100-150zł na coś, co nie jest tego warte. Wolę przeznaczyć te pieniądze na ciuchy, czasem na imprezy. Gra online nie jest mi do niczego potrzebna. I tak zazwyczaj gram w grę dopóki, dopóty ją przejdę. Kilka wyjątków jest i dlatego mógłbym przeznaczyć na nie określoną sumę, ale (jeszcze raz): po co wydawać ponad 100zł na grę, która i tak nie jest tego warta, a odłożę ją po 2-3 tygodniach?! Pieniądze zmarnowane...
PZero. mówisz że Nie będziesz wydawał pieniędzy na coś co nie jest tego warte. Z tego wynika że wolisz coś pobrać. Twoim zdaniem jest to lepsze i tańsze. Ja się z tym nie zgodzę. Bo jeżeli kiedyś tobie na chatę wbije policja to wtedy zobaczysz jakie pobieranie jest drogie. Ja akurat wolę kupić grę niż mieć pirata. Lepiej się z tym czuję. Zobaczysz kiedyś przypomną Ci się moje słowa. :) No to tyla na dzisiaj ;P
img197.imageshack.us/img197/1919/jokera.png


PSN: benek8

Origin: benek8

Skype: visjanusz

Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#13
Po 1 - 90% najść jest bez nakazu. Mam kopię systemu z września, 100% oryginalnego. :) Po drugie, na policjantów też można "donieść", bo sami robią to samo...
i.imgur.com/xWDZwKE.png
Radon
Radon 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#14
PZero - Po pierwsze - bez nakazu nie mają prawa na chate wjechać, więc jak chcą wjechać to nakaz na pewno mają. Po drugie, jak już wjazd na chatę zrobią, to chyba nie zabarykadujesz się w pokoju, żeby kopię systemu wczytać. Po trzecie - to, że policjanci robią to samo (jesli w ogóle mają czas na takie pierdoły...) nie ma najmniejszego znaczenia - to, że na nich doniesiesz nie spowoduje, że staniesz się nagle niewinny.
McRae
McRae 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#15
Powiem tyle róbcie co chcecie,ja też kiedyś ściągałem teraz już nie bo gry mnie już za bardzo nie kręcą
Tutaj macie artykuł w którym wszytko jest opisane
link
Z NFSzone od września 27 2010 14:45:24
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#16
Radon - przynajmniej stracą pracę za łamanie prawa. :)

McRae - ciekawe, ciekawe... Czyli ja w takim wypadku nie łamię prawa? Nie, nie ściągam plików poprzez P2P ani ich nie udostępniam/rozpowszechniam. :-)
i.imgur.com/xWDZwKE.png
Lenarek
Lenarek 
Uczeń
Dodano 13 lata temu
#17
Do tej pory raczej starałem się nie wcinać w temat, na prawdę średnio mnie interesowało co kto ściąga i w jakim celu to robi. Gdy jednak temat nabrał formy w miarę normalnej dyskusji postanowiłem się włączyć.

Cytat

(...)ciekawe, ciekawe... Czyli ja w takim wypadku nie łamię prawa? Nie, nie ściągam plików poprzez P2P ani ich nie udostępniam/rozpowszechniam. :-)


Owszem, łamiesz. Może nie jest to jasno i wyraźnie powiedziane ale ściągając cokolwiek z internetu kradniesz, a jak wszyscy wiemy kradzież jest przestępstwem.

A tak swoją drogą... Policjant jest policjantem. To, że pracuje w policji w żadnym wypadku go nie usprawiedliwia. Niemniej jednak będąc na służbie wykonuje swoje zasrane obowiązki, czy się to komu podoba czy nie.

BTW. Sądząc po awatarze PZero wnioskować można, że od czasu do czasu lubi posłuchać Dżastina... Może to właśnie płyty tego wykonawcy są warte zakupu? :P
img263.imageshack.us/img263/6685/civic2z.png
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 13 lata temu
#18
Pisałem o grach, to teraz kolej na muzykę. Ciężko jest kupować każdą piosenkę jaka nam się choć w niewielkim stopniu spodoba, ale starajmy się przynajmniej wspierać ulubionych wykonawców. Ja dla przykładu mam płyty Black Eyed Peas (oprócz najnowszej i dwóch pierwszych, jednak zamierzam to nadrobić) oraz byłem na ich koncercie w Polsce. Bilet kosztował 100zł/osobę, ale było warto - 3 godziny niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza że byłem prawie pod samą sceną:) Muzykę stawiam na innej "półce" niż gry. O ile grę się przejdzie i po roku-dwóch się o niej zapomina, o tyle do ulubionych utworów często się wraca nawet po kilku latach. Podoba mi się forma iTunes, czyli kupowania pojedynczych plików, bo niektórzy wykonawcy w mojej opinii mogą mieć 2-3 dobre utwory na całą płytę - wówczas taniej jest kupić pojedyncze MP3. Ale jeśli chodzi o Black Edyed Peas, to w grę wchodzi tylko fizyczny krążek. Cena 30-50 zł to w porównaniu z grami niewiele. Tłoczona płyta i książeczka do niej dodana ma w sobie to "coś" i w przeciwieństwie do gier taki "towar" na półce może stać latami, bo muzyka jest ponadczasowa :)
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#19
Co do muzyki, to masz trochę racji - zależy, czy nasz ulubiony artysta wypuści jakiś gniot, czy nie. Co do nowego albumu BEP - Polecam! Piosenki są świetne! ;p
i.imgur.com/xWDZwKE.png
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#20

Cytat

Owszem, łamiesz. Może nie jest to jasno i wyraźnie powiedziane ale ściągając cokolwiek z internetu kradniesz, a jak wszyscy wiemy kradzież jest przestępstwem.


Proszę Cię... Wyrażaj się precyzyjnie. Według Twojej wypowiedzi nic nie można ściągać z internetu, czyli że download między innymi naszej strony jest zakazany i nie możemy nic stąd pobierać? Ciekawe.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.