Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

Hardware & Software

O nowinkach technicznych

569 posty

Ostatnia aktywność, 07-02-2011 09:40 przez McRae
McRae
McRae Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 07-02-2011 09:40 )
Re: Komp się zawiesza ; //
Defragmentacja w tym momencie może coś dać Skazo,z kąt wiesz co F3 robi z kompem,może pobiera bardzo dużo plików i komp jest zaśmiecony a defragmentacja to wszystko poukłada.Może wyczyścić jeszcze rejestr plików (czy coś takiego podobnego)bo to też niekiedy powoduje zawieszanie, komputera,czytałem to kiedyś na necie.
serek
serek Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 23:29 )
Re: Komp się zawiesza ; //
jeżeli nic nie zadziała to zawsze jest też

format
Skazo
Skazo Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 22:04 )
Re: Komp się zawiesza ; //

Cytat

Rider napisał(a):
No ja nie wiem... Jakoś zawszę po defragmentacji dysku szybciej mi chodzi system...


Raider, a czy ja napisałem, że tak nie jest? Czytaj ze zrozumieniem.

Tak, po defragmentacji system chodzi szybciej, ale on nie napisał że mu wolno chodzi, tylko że się zawiesza a to jest różnica.
G
grzesiuu Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 22:03 )
Re: Komp się zawiesza ; //

Cytat

For3ver napisał(a):
Włączam sobie kompa, chce włączyć neta i tu nagle nic.. po chwili komputer nie reaguje i się zawiesza.. czekałem, resetowałem itp, ale nic. Dopiero jak uruchomiłem w trybie awaryjnym to działa, ale tak to nie za bardzo. Możliwe że tego przyczyną jest pobrany save do MW lub pen kolegi, lecz raczej nie. Wiecie może jak by to naprawić ? Z góry dzięki ; )


Przeczytaj dokładnie on nie mówi o tym, że mu wolno komputer chodzi lecz o tym, że go włącza chce włączyć neta i tu nagle nic.. po chwili komputer nie reaguje i się zawiesza.. Więc czytaj trochę dokładniej Pfft
Rider
Rider Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 22:00 )
Re: Komp się zawiesza ; //
No ja nie wiem... Jakoś zawszę po defragmentacji dysku szybciej mi chodzi system...
Skazo
Skazo Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 21:55 )
Re: Komp się zawiesza ; //

Cytat

Skazo napisał(a):
Co wam w tym przypadku da defragmentacja ?



pofatygowałem się i skopiowałem z wiki czym jest defragmentacja:

"Defragmentacja ; operacja układająca pliki na dysku komputerowym tak, aby system miał do nich szybszy dostęp. Najczęściej jest to poukładanie bloków jednego pliku po kolei, kiedy są one rozrzucone po całej partycji.

Zależnie od sprzętu, systemu plików oraz stopnia fragmentacji plików na dysku defragmentacja może trwać od kilku minut do wielu godzin. Niektóre systemy plików takie jak HPFS, NTFS, ext4 nie muszą być często defragmentowane, gdyż są zaprojektowane tak, aby minimalizować fragmentację danych. Dzięki defragmentacji zwiększa się wydajność systemu plików."

Czyli krótko mówiąc komputer szybciej odczytuje dane z dysku, to tyle. Nic tutaj nie da.



#cholera niechcący wcisnąłem cytuj a nie edytuj Pfft
G
grzesiuu Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 21:51 )
Re: Komp się zawiesza ; //
Właśnie Skazo ma rację, też myślę, że żadna defragmentacja ci tutaj nic nie pomoże... Pfft
Skazo
Skazo Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 21:42 )
Re: Komp się zawiesza ; //
Co wam w tym przypadku da defragmentacja ?
Rider
Rider Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 21:16 )
Re: Komp się zawiesza ; //
Przeskanuj komputer Malware antibytes. Jak nic nie wykryje przeskanuj jeszcze raz antywirusem jak to nic nie wykryje rób defragmentację dysku systemowego.
Skazo
Skazo Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 20:51 )
Re: Komp się zawiesza ; //
Obojętnie czym przeskanuj kompa, obojętnie jakim antywirem, byle uaktualnionym. Ja używam aviry i jeszcze się nie zawiodłem. Defragmentacja tutaj raczej nic nie pomoże, defragmentator tylko pożądkuje pliki na dysku żeby były szybciej odtwarzane. Tutaj to raczej wina systemu a nie tego że jest wolny. Potem zawsze można windowsa spróbować naprawić, jak to nie pomoże to wtedy dopiero format C:. Ale jak możesz wejść w tryb awaryjny to są duże szanse że nie będzie potrzeba formata. Ponad to gdyby był potrzebny zawsze możesz wejść w trybie awaryjnym, i pliki których nie chcesz stracić dać na inną partycję, i dopiero wtedy zrobić format. Najpierw przeskanuj uaktualnionym antywirusem a potem daj znać tutaj czy coś wykrył to pomyślimy.

Dodatkowo spróbuj alt+ctrl+del i zobaczyć jaki proces najbardziej obciąża system i tedy też daj znać
McRae
McRae Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 20:21 )
Re: Komp się zawiesza ; //
Jak masz oryginalnego windowsa to ściągnij się anty wirus Microsoft Security Essinitals i zeskanuj całego kompa(skan pełny nie szybki)jak to nie pomoże to możesz z defragmentować komputer a jak to nie pomoże to niestety (prawdopodobnie) format.
Leeav
Leeav Odpowiedział(a) w Komp się zawiesza ; // 13 lata temu ( 06-02-2011 19:16 )
Re: Komp się zawiesza ; //
Włączam sobie kompa, chce włączyć neta i tu nagle nic.. po chwili komputer nie reaguje i się zawiesza.. czekałem, resetowałem itp, ale nic. Dopiero jak uruchomiłem w trybie awaryjnym to działa, ale tak to nie za bardzo. Możliwe że tego przyczyną jest pobrany save do MW lub pen kolegi, lecz raczej nie. Wiecie może jak by to naprawić ? Z góry dzięki ; )
Siekacz
Siekacz Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 20:38 )
Re: Pochwal się komputerem.
Procesor : AMD Athlon II X4 635 4x2,9GHz
RAM : 4GB DDR3
Grafika : GeForce 9800GT 1GB
Dysk : Samsung 1TB
System : Microsoft Windows 7 Utilities

Sprawuje się dobrzePfft
Siekierka
Siekierka Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 18:18 )
Re: Pochwal się komputerem.
Hmmm... Samsung NP-R580-JS0A-PL czy coś takiego.

Procesor: Intel Core i3 2.13 GHz x2
RAM: 4GB DDR3
Karta graf.: GeForce GT330M 1GB
Dysk twardy: 500GB
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64-bit
Leeav
Leeav Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 17:52 )
Re: Pochwal się komputerem.
No to i ja się pochwale :d

Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz 2.50 GHz
RAM: 3,00GB
Dysk Twardy:
500GB
Windows Vista
Radon
Radon Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 17:22 )
Re: Pochwal się komputerem.
Moja maszyna to:
Procesor: AMD Athlon II X2 2x2.90ghz
Karta graficzna: ATi Radeon (RadonGrin) HD 4600 512MB
RAM: 4GB (firmy nie znam)
Dysk Twardy: 500GB
Windows 7 Ultimate

Tego czego tu brakuje jeszcze nie sprawdziłem, bo nie chce mi się instalować programu.
McRae
McRae Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 17:12 )
Re: Pochwal się komputerem.
procesor:AMD Phenom II X4 965 3,4ghz
Karta graficzna:RADEON HD 5970 2GB
Ram:Corsair RAM DDR3 8GB
Dysk twardy:1tb
DVD-LG
Monitor Samsung 24'
Irson
Irson Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 16:48 )
Re: Pochwal się komputerem.
D3 rdzeni sie nie dodaje, tak na przyszłość. =]

procek Core 2 Duo e4400 2.0GHz
RAM 2x2GB Geil
grafika NVidia GeForce 9600GT 1GB Cooler Master Icy Blue OC(pamięć-1010MHz,shadery-1800MHz,GPU-760MHz)
twardy 350GB
system stary dobry XP sp3
monitor 22'( tak na prawde jest to trochę więcej ok. 22,5') Gateway FPD2185W
Cheater
Cheater Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 15:58 )
Re: Pochwal się komputerem.
Ja kupiłem mój nowy komputer na początku grudnia 2010, więc chyba nie jest taki zły:

System: Windows 7 Home Premium
Dysk Twardy: 1TB
Procesor: 4rdzeniowy 3,4 GHz (razem 13,6 GHz)
Pamięć RAM: 4GB
Karta Graficzna: 2GB
Napęd: DVD/CD Incore
Monitor: Samsung 21'
Viktor
Viktor Odpowiedział(a) w Pochwal się komputerem. 13 lata temu ( 15-01-2011 15:29 )
Re: Pochwal się komputerem.
Ja tak samo. Komp chyba 4 lata temu kupiony:

Procesor AMD Athlon 64 2,2GHZ x2
RAM 2GB
Grafika nVidia GeForce 8600GT Sonic+ (swojego czasu jedna z miotających kart, teraz przeżytek)
Twardziel 250GB
Nagrywarka LG
Obudowa czarno srebrna, marki nie znam z systemem Super Chłodzenia. W przyszłym roku mam zamiar zmienić kompa już..
  • You can view all discussion threads in this forum.
  • You cannot start a new discussion thread in this forum.
  • You cannot start on a poll in this forum.
  • You cannot upload attachments in this forum.
  • You cannot download attachments in this forum.