Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Tuning Panel
Artykuły
22. kwietnia 2016 Inventer89
0 komentarze

Need for Speed Most Wanted - Policja

Po trzech latach rozłąki, do serii Need for Speed powróciły pościgi z udziałem policji. W Rockport możemy się natknąć na kilka rodzajów radiowozów, a w niektórych przypadkach pojawi się również śmigłowiec. Policja jest bardzo dobrze zorganizowana i korzysta z wielu taktyk, by złapać uciekających kierowców. Liczba oraz rodzaj samochodów jest ściśle powiązany z naszymi dokonaniami, dlatego na początku kariery w pościgach będą uczestniczyć pojedyncze radiowozy. Dopiero wraz z rozwojem kariery pojawią nowe, szybsze jednostki oferujące bardziej skuteczne rozwiązania do zwalczania najbardziej poszukiwanych.


Charakterystyka jednostek policji w Rockport
Jednostka Poziom poszukiwań Notowania za zniszczenie Używane taktyki
Miejski radiowóz 1 250 Śledzenie, ruchome blokady drogowe
Nieoznakowany miejski radiowóz 2 500 Prostokąty, stacjonarne blokady drogowe
Radiowóz Policji Stanowej 3 2500 Prostokąty, pościgowe stada, PIT, ruchome blokady drogowe
Nieoznakowany radiowóz Policji Stanowej 4 5000 Wszystkie
Lekki SUV 3 10.000 Ram, stacjonarne blokady drogowe
Ciężki SUV 4, 5 i 6 15.000 Ram, stacjonarne blokady drogowe
Ciężki SUV (turbodoładowany) 6 i 7 15.000 Wszystkie
Radiowóz Policji Federalnej 5 20.000 Wszystkie
Nieoznakowany radiowóz Policji Federalnej 6 25.000 Wszystkie
Cross 5 (sporadycznie) i 6 (zawsze) 100.000 lub 200.000 lub 300.000 Wszystkie
Helikopter (pasywny) 4 Nie dotyczy Patrolowanie
Helikopter (agresywny) 5, 6 i 7 Nie dotyczy Patrolowanie, taranowanie

Pościgi w trybie kariery można rozpocząć na kilka sposobów:
Poziom poszukiwań 1-3: kierowca musi popełnić dwa wykroczenia lub przekroczyć prędkość (90 km/h) na oczach policji lub zderzyć się z nią.
Poziom poszukiwań 4-5: pościg rozpoczyna się automatycznie, gdy tylko przejeżdżający radiowóz zauważy samochód kierowcy.


Charakterystyka poziomów poszukiwań
Poziom poszukiwań Liczba aktywnych jednostek Całkowita wielkość fali posiłków Czas oczekiwania na posiłki (w sekundach) Czas oczekiwania na zakończenie pościgu (w sekundach) Taktyka stosowana przez policję
1 4 miejskie radiowozy 5 180 20 Śledzenie, ruchome blokady drogowe
2 5 nieoznakowanych miejskich radiowozów 10 120 45 Prostokąty, stacjonarne blokady drogowe
3 7 radiowozów Policji Stanowej/ewentualnie kilka lekkich SUVów 15 120 75 Prostokąty, pościgowe stada, stacjonarne blokady drogowe (sporadycznie z lekkimi SUVami), Taran z lekkimi SUVami (sporadycznie)
4 8 nieoznakowanych radiowozów Policji Stanowej/helikopter (pasywny)/ciężkie SUVy 20 120 90 Wszystkie samochodowe taktyki, patrole helikoptera (po 90 sekundach odlatuje by zatankować), kolczatki, ciężkie SUVy, wzmocnione blokady drogowe
5 6-10 radiowozów Policji Federalnej/helikopter (agresywny)/ciężkie SUVy/Cross 25 90 120 Wszystkie taktyki, włącznie ze wzmocnionymi blokadami drogowymi, jest szansa na pojawienie się Crossa w pościgu.
6 8-10 nieoznakowanych radiowozów Policji Federalnej/helikopter (agresywny)/turbodoładowane ciężkie SUVy/Cross 30 90 120 Epicki pościg i zarazem wyzwanie, wszystkie taktyki, udział Crossa w pościgu gwarantowany.
7 (tylko w Próbie Czarnej Edycji - #69) Turbodoładowane ciężkie SUVy/helikopter (agresywny) 15 90 120 Wszystkie taktyki, prostokąty i pościgowe stada składające się z turbodoładowanych ciężkich SUVów.


Taktyki stosowane przez policję

Śledzenie

Podstawowa i jednocześnie jedna z najbardziej biernych taktyk. Jest stosowana już od pierwszego poziomu poszukiwań i polega na śledzeniu kierowcy z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Czasami radiowozy podjeżdżają na niewielką odległość, jednak nie wykazują agresji.

Śledzenie - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Ruchoma blokada drogowa

Taktyka stosowana już od pierwszego poziomu poszukiwań. Polega na wyjechaniu ścigającego nas radiowozu (lub kilku) przed naszą maskę, a następnie ostrym zahamowaniu.

Ruchoma blokada drogowa - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Stado

Tę taktykę policja z Rockport stosuje od trzeciego poziomu poszukiwań. Polega ona na otoczeniu kierowcy z prawej lub lewej strony i spychania go na przeszkodę (samochód jadący znad przeciwka lub wystający na poboczu element).

Stado - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Prostokąt

Ta taktyka jest stosowna już od drugiego poziomu poszukiwań. Dwa, trzy lub cztery radiowozy podjeżdżają bardzo blisko naszego samochodu i próbują zamknąć nas między sobą. Gdy to osiągną (utworzą prostokąt), hamują jednocześnie zatrzymując nas. Im więcej radiowozów tworzy pudełko, tym trudniej jest uciec. Aby nie zostać zamkniętym w prostokącie, należy unikać równolegle poruszających się radiowozów z przodu, ponieważ to właśnie od tej strony policjanci zaczynają stosować tę taktykę najczęściej.

Prostokąt - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


PIT (Precision Immobilization Technique)

Taktyka stosowana od trzeciego poziomu poszukiwań. Do jej wykonania wystarczy pojedynczy radiowóz. Polega na zahaczeniu przednim kołem radiowozu o tylne koło naszego samochodu i obrócenia go (skręcając kołami w naszym kierunku) nawet o 180 stopni do kierunku jazdy.

PIT (Precision Immobilization Technique) - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Taran

Jedna z najbardziej znienawidzonych przez ściganych taktyk. Jest stosowana przez jednostki Rhino od czwartego poziomu poszukiwań. Celem tych olbrzymich SUVów jest czołowe zderzenie z nami, co może skutkować zakończeniem naszego szarżowania w ułamku sekundy. By zwiększyć szanse na zderzenie, Rhino poruszają się w naszym kierunku parami. Ich pojawienie się można przewidzieć słuchając policyjnego radia. Jeśli usłyszymy słowo Rhino, możemy się spodziewać że za kilka chwil na horyzoncie pojawią się 2 pędzące SUVy.

Taran - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Stacjonarne blokady drogowe

Na pierwsze stacjonarne blokady drogowe możemy się natknąć już na drugim poziomie poszukiwań. Praktycznie każda blokada drogowa składa się z radiowozów, którego rodzaj aktualnie nas ściga. Z początku nie są one zbyt mocno uzbrojone, w dodatku możemy znaleźć miejsce gdzie bezkolizyjnie ją pokonamy. Jednak wraz ze wzrostem poziomu poszukiwań, blokadom towarzyszą dodatkowe jednostki (w tym SUVy), a także rozstawione kolczatki.

Stacjonarna blokada drogowa - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005) Stacjonarna blokada drogowa - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)
Stacjonarna blokada drogowa - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005) Stacjonarna blokada drogowa - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Wsparcie powietrzne

Rockport nie szczędzi środków dla najbardziej poszukiwanych. Jeśli znikniemy z oczu radiowozom, wysyłany jest helikopter, by patrolować okolicę, w której po raz ostatni nas widziano. Jeśli go odnajdzie, wezwie posiłki. Powietrzne wsparcie pojawia się również, gdy mamy na ogonie kilka radiowozów. Na czwartym poziomie poszukiwań śmigłowiec tylko obserwuje sytuację. Na piątym i szóstym poziomie - o ile nie ma w pobliżu przeszkód - schodzi prawie na ziemię tworząc niewielką burzę piaskową zmniejszającą widoczność lub płozami szturcha nasz samochód. Przy dużej prędkości jest się czego obawiać! Helikopter nie patroluje nas non-stop. Nadlatuje na ok. 1,5-3 minuty, potem wraca do bazy by zatankować.

Wsparcie powietrzne - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Aresztowanie
Co się stanie, gdy zostaniemy aresztowani? Jest kilka możliwości. Na początku zostanie nam przedstawiony mandat do zapłacenia (i - jeśli istnieją - poprzednie, ale tylko dotyczące aktualnie prowadzonego samochodu), który będziemy musieli zapłacić gotówką lub użyć karty wyjścia z aresztu. Karta pozwala na przedłużenie terminu spłaty długu i uniemożliwi konfiskatę naszego samochodu. Jeśli nie posiadamy dostatecznej ilości gotówki lub odpowiedniej karty, policja skonfiskuje nasz samochód.

Aresztowanie - NFS - Need for Speed Most Wanted (2005)


Komentarze

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ostatnie tematy
problem z słuchawkami
15-01-2025 17:55Beemeczqa
Problem z misją
28-11-2024 13:05EMDOER
Przywitajka
18-11-2024 14:54dev1ance
Strefa driftu
03-11-2024 17:12Radzio
Ekipa 50 lvl
01-11-2024 11:14Windymanpol
Polski jezyk
13-09-2024 17:09dexterekk
Ostatnie komentarze
MlodyRumin > Need for Speed Most Wanted - Widescreen Fix
Nooo i nfs sie juz nie odpala
Siekierka > Auto stworzone z gry z 2003
"Podpiszę się" tylko pod tą pracą, bo to tyczy wszystkich trzech - ciężko to ocenić, mając na...
Siekierka > Lamborghini
Ciężko to ocenić, bo poza paroma gotowcami nic nie widać. Co bym mógł poradzić - vinylwork zwykle...
Siekierka > Ford Mustang (Chelsea Denofa)
Te fejkowe logo Forda rażą - lepiej było dać granatową elipsę i do tego jakąś gotową naklejkę...
Siekierka > Lamborghini Aventador ( SEVEN.LAB )
Przyjemne, ale dołożyłbym sponsoringu.
Siekierka > Nissan GTR (SE7EN.LAB)
Pójdzie dwa razy ten sam komentarz - przyjemne, ale dołożyłbym sponsoringu.
Siekierka > Chevrolet Camaro (cookdesignco)
Pomijając ten cały cockdesign, przyjemny clean look.
Siekierka > Mazda RX-8 (DOZE)
Te same uwagi co do M2 - za mało, brakuje zagęszczenia.
Siekierka > Chevrolet Corvette (Matt Field)
Zamiast bawić się w Matt Field, przy tak popularnym malowaniu Falkena wręcz prosi się, byś zrobił...
Siekierka > BMW M2 (DOZE)
Widzę, o co Ci chodziło, natomiast... to malowanie mogłoby być równie dobrze oklejeniem busa firmy...
Siekierka > Ford Mustang (Chelsea Denofa)
Od przodu wygląda to całkiem przyjemnie, natomiast od tyłu - razi niedopracowanie. Pasy przy tyle...
Siekierka > NIssan Silvia S15 (Budda)
Patrzy się na to przyjemnie - przypomina mi się trochę 180 SX Radona z Heat. Natomiast dwie rzeczy...
Siekierka > ,,Toyota GT86" (Kuba Przygoński)
Fajnie, że wykleiłeś byka, natomiast jak już byk, to look nie powinien być aż tak clean - ten BRZ...
Siekierka > Mazda RX-8 (Niki4Design)
Dość przyjemne, uzupełniłbym malowanie gotowym motywem/sponsoringiem.
Siekierka > BMW M2 (Betclic)
Wywaliłbym betclic, dał gotową, fajną wlepę sponsora i zrobił z tym coś, by było to czablu012clic.
Siekierka > Nissan GTR (Liberty Walk)
Całkiem przyjemne - może warto dać coś na maskę, zagęścić motyw i odejść od gotowych fontów...
Siekierka > Volkswagen Golf GTI (OFF-WHITE)
Całkiem przyjemne, natomiast warto wywalić na ten motyw chociaż 2x więcej naklejek. Fajnie, że myślisz...
Siekierka > NIssan Silvia S15 (Piotr Więcek)
Tutaj użycie gotowych fontów nie razi aż tak, jak w poprzednich projektach. Natomiast zwróć uwagę,...
Siekierka > Mercedes-AMG GT R (Illegal Night)
Poza wlepami z gotowych fontów - przyjemne. Zamiast tego przydałoby się trochę drobnego sponsoringu...
Siekierka > Nissan Z Proto (Chris Forsberg)
Fajnie, że sam wykroiłeś naklejkę NOS, natomiast cała reszta... Wiem, o co Ci chodziło, ale te...
Siekierka > Nissan 180SX NUKE 2.0 (Budda)
Nie zerkając na oryginał - fajne, trochę naklejek sponsorów na zieleni i byłoby super. Drobna pierdółka...
Siekierka > Nissan Silvia Spec-R Aero (Paweł Borkowski)
Nie obchodzi mnie za bardzo oryginał, natomiast brakuje tu zagęszczenia motywu i sponsoringu. Trochę...
Siekierka > BMW M4 (Ilya Levchenko)
Szacun za samodzielne wykrojenie naklejek na boku - w grze z tyloma fajnymi graficznymi gotowcami dość...
Siekierka > Nissan 180SX NUKE (Budda)
Dość przyjemne dla oka. Powieliłbym jednak motyw na tylną szybę i zagęścił go choćby naklejkami...
Siekierka > BMW M3 (Monopoly)
Całkiem przyjemne - natomiast byłoby super rozciągnąć motyw na maskę, dach i dodać pośród latających...
Siekierka > BMW M3 E30 (Kamil Lorenc)
Nie interesuje mnie oryginał - zwykle nisko ocenialiśmy tu repliki - natomiast fajnie, że kompozycyjnie...
Siekierka > Nissan GTR (FAMExBudda)
W porównaniu z oryginałem jest za płasko - płaskie oświetlenie w Unbound działa mocno na niekorzyść,...
Siekierka > Dodge Charger (zelimkhan shm)
Podoba mi się pomysł na duotone - a co do reszty... Maska i przedni zderzak się kompozycyjnie zgrywają,...
Siekierka > Nissan 352JZ (Budda)
Widząc ten projekt, myślę jedno - szkoda, że zmieniając 350Z na 370Z Nismo nie odszedłeś trochę...
FRiDAY > Need for Speed Underground 2 - Widescreen...
Nie mogę zapisać pliku konfiguracyjnego, pisze że nie mam uprawnień. Windows 11
Ostatnio dostępni
M
maraas1991
B
BMWM3GTRislife
O
Ogal1920
W
WezUnit
C
crysis22
Zivkovic818
Zivkovic818
X
xxHiszpanxx2
Siekierka
Siekierka
N
nxrbis
G
gokuplayerpl16
K
Ka1k0_95
V
Volkswagenowiec
C
CLBR
Radon
Radon
S
Seba1998
M
MATTEO77
D
DabrowsD
P
PanX
Danio
Danio
J
Johny_PL
T
TechGamer
Radzio
Radzio
A
Arkens_91
A
AIzoFf
K
Kacpix
Ankiety
Jak oceniasz wsparcie NFS Unbound na 2024 rok?