Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

Battlefield 3

Ostatnia aktualizacja 10 lata temu
andy2
andy2 
Niedzielny kierowca
Dodano 13 lata temu
#1
www.gry-online.pl/Galeria/Gry12/1549248156.jpg



Digital Illusions/EA DICE ( producent )
Electronic Arts Inc. ( wydawca )
Electronic Arts Polska ( dystrybutor PL )
gry akcji (FPP)
październik 2011 ( światowa data premiery )
październik 2011 ( data wydania w Polsce )
październik 2011 ( data premiery w USA )
PC zobacz na: 360PS3
tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet liczba graczy: 1-64
wymagania wiekowe: brak ograniczeń cena w dniu premiery: 149,90 zł


rzecia odsłona głównej serii strzelanek sieciowych Battlefield.

Battlefield 3 to trzecia odsłona jednej z najbardziej znanych i wpływowych wieloosobowych strzelanek wojennych. Produkcja została stworzona przez autorów marki, czyli szwedzkie studio EA DICE, znane z wielu udanych tytułów - od klasycznych Pinball Dreams i Pinball Fantasies, przez Mirror's Edge, aż po poboczne odsłony serii Battlefield, czyli Bad Company.

Trzecia odsłona Battlefielda składa się zarówno z kampanii solowej jak i rozbudowanego trybu wieloosobowego. W pojedynkę możemy wziąć udział w wielu dynamicznych i zróżnicowanych misjach, które zabierają nas do Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork), Europy (Paryż), a nawet na Bliski Wschód (Teheran, Kurdystan). Podczas operacji nie brakuje spokojnych i wyciszonych scen oraz wstrząsających wydarzeń – jesteśmy nawet świadkami potwornego trzęsienia ziemi. W poszczególnych misjach bardzo często walczymy u boku innych żołnierzy oraz korzystamy z zaawansowanego sprzętu wojskowego.

Sieciowe potyczki w Battlefield 3 rozgrywają się w podobnych sceneriach co kampania solowa i zostały oparte na czteroklasowym systemie postaci. W grze nie mogło zabraknąć ogromnych połaci terenu i pojazdów – do naszej dyspozycji oddano śmigłowce, samoloty bojowe, czołgi oraz transportery opancerzone. W walkach bierze udział do 24 graczy na konsolach i 64 graczy na komputerach osobistych. Dla zagorzałych miłośników Battlefielda 2 przygotowano pakiet dodatkowej zawartości, zawierający odświeżone wersje kultowych map wraz z charakterystycznymi pojazdami i uzbrojeniem (rozszerzenie nie wchodzi w skład podstawowej wersji gry).

W trzecim Battlefield autorzy wrócili w pewnym zakresie do korzeni serii i jednocześnie starali się rozbudować rozgrywkę. Dzięki temu żołnierze mogą nie tylko kucać, ale także leżeć, a nawet przenosić ciała rannych towarzyszy. Do zabawy wprowadzono popularny system killcamów (kamera ukazująca naszego oprawcę) oraz narzędzia do nagrywania własnych filmów z fragmentów potyczek. Producent nie zapomniał o wsparciu dla serwerów dedykowanych, z których zrezygnowano w kilku innych znanych tytułów z lat 2009-2010 (Call of Duty: Modern Warfare 2).

Battlefield 3 korzysta z silnika Frostbite 2.0, czyli autorskiej technologii EA DICE, która gwarantuje olbrzymie pola bitew, lepsze efekty świetlne, świetne animacje postaci (stworzone za pomocą systemu ANT, opracowanego przez EA Sports), przyjemny model jazdy pojazdami oraz słynny system zniszczeń. Na potrzeby gry przygotowano także lepsze efekty dźwiękowe – żeby zwiększyć realizm próbki nagrywano z różnych odległości. Produkcja czerpie ponadto z bibliotek DirectX 11, a co za tym idzie nie jest kompatybilna ze starszymi systemami operacyjnymi (Windows XP).




[movie=youtube]NDDfPxF3EFE[/movie]
[movie=youtube]lt_Dj4-RJu4[/movie]


i teraz najprzyjemniejsze czyli jaki sprzęcik jest potrzebny :

Minimum requirements for Battlefield 3
OS: Windows Vista or Windows 7
Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHz
RAM: 2GB
Graphic card: DirectX 10 or 11 compatible Nvidia or AMD ATI card.
Graphics card memory: 512 MB
Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
Recommended system requirements for Battlefield 3
OS: Windows 7 64-bit
Processor: Quad-core Intel or AMD CPU
RAM: 4GB
Graphics card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850
Graphics card memory: 1 GB
Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
[img]
img97.imageshack.us/img97/282/1953319.jpg

My Camera:
Canon 5D
Canon EF 50mm f/1.8 II
Canon EF 28-105 mm f/3.5-4.5 II USM
Sigma 28-80mm f/3.5-5.6 Aspherical Macro HF
Paragon 500mm f/8 Telephoto Lens with 2x Teleconverter 1000mm[/img]
Rumun
Rumun 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#2
Nie dość, że mi ruszy, to jeszcze na maksymalnych. CoD w tym roku przegra z BF-em.
iv.pl/images/61150365373795294747.png
Demi
Demi 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#3
Myślę, że gra łudząco podobna do BF BC2 no, ale wszystkie teraz tak robią jak np. MW2 i MW3. Z Powodu, że jestem większym fanem CALL OF DUTY bardziej oczekuje MW3 niż BF3. Mam swoją opinię o tej grze, ale nie będę jej tu wygłaszać bo zaraz zrobi się kłótnia i w ogóle, a po co? Ogólnie nuda, ciągle to samo w BF i ciągle ten sam sztuczny : /
img35.imageshack.us/img35/129/grafff.png


Nie każde ścienne dzieło jest wandalizmem... To jest moje życie, możesz mnie zamknąć, ale ja nigdy nie przestanę... bo oddany jestem tej sztuce...
Radon
Radon 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#4
Gra może być fajna, ale raz, że wymagania są chore, a dwa - wolę Call of Duty i może nawet pokuszę się o zakup MW3:)
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#5
COD MW3 przy tej grze to C H * * N I A. W przeciwieństwie do takiego odgrzańca jak Black Ops + MW2 Battlefield jest świetny. Wygląda obłędnie, chyba najlepsza grafika wśród gier na PC. A MW3 to mrożony kotlet. Po drugie - wymagania wcale nie są chore. Aż się dziwię, że gra wymaga tylko 2 GB RAM na minimalnych. Stawiałem na 4, a na zalecanych - 6.
i.imgur.com/xWDZwKE.png
Slight
Slight 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#6
BF3, eh kupiłbym, czekam na tę grę 4 lata ale mój komp.... :/, więc w tym roku się pokuszę chyba na MW3, mają wrócić serwery dedykowane więc zaczepiście i brak steam'a. więc na pewno MW2 przebije.
Cooler
Cooler 
Amator
Dodano 13 lata temu
#7

Cytat

PZero napisał:COD MW3 przy tej grze to C H * * N I A. W przeciwieństwie do takiego odgrzańca jak Black Ops + MW2 Battlefield jest świetny. Wygląda obłędnie, chyba najlepsza grafika wśród gier na PC. A MW3 to mrożony kotlet. Po drugie - wymagania wcale nie są chore. Aż się dziwię, że gra wymaga tylko 2 GB RAM na minimalnych. Stawiałem na 4, a na zalecanych - 6.


Już widzę, z kim będę "ownił" na serwerach :P Co do wymagań, również myślałem, że będą większe.
bfp4f.alchemical.ch/signatures/5fd60b6232ddc293b48f4a1ffb9d0da9132b744b.png
bfp4f.alchemical.ch/signatures/ffae60fc93d773d52a4e278daad37b73187463af.png
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#8
Nie chce mi się specjalnie instalować win.7 do tego. :(
Chętnie bym pograł. ;/
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
R
Reev 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#9
No pewnie, że czekam na BF3 :D W końcu mam komputer który spełni max. wymagania tej gry ;D
Bardzo duża zaleta tej gry, to Frostbite, na pewno przebije CoD'a MW3. To jest pewne ;P
Cheater
Cheater 
Zawodowiec
Dodano 13 lata temu
#10
Jesteście zaślepieni. Tak jak 90 % ludzi.

Trochę odejdę od tematu, na końcu napiszę coś zgodnego z nim.


Dzięki FB2 BF3 przebije MW3? To jest tylko grafika i fizyka, które w MW3 są w porządku i nie potrzebują zmiany. Poza tym, każdy mów, że MW3 nie oferuje nic nowego, a BF3 jest cały nowy i w ogóle słiit sretetete. MW3 pobije BF3. Zobaczcie: Prześwietna kampania (jak zwykle, to jest pewne), Special Ops z 2 nowymi trybami, w tym Survival - nieskończone fale przeciwników, wytrwaj jak najdłużej (max. 2 graczy). Mówicie, że multiplayer będzie odgrzewany kotletem "jak zwykle"? Multi będzie wzorowane na COD4, który był grą rewelacyjną. Poza tym, wprowadzą nowe mapy (100%), nowe bronie (100%), nowe tryby (Potwierdzone przez Bowlinga), całkowicie nowy system odblokowywania broni, perków, dodatków itp itd - nie będzie CoD Points, jak w Black Ops, nie będą też one odblokowywane poprzez wbijanie leveli, jak w MW2, no więc na pewno zademonstrują coś nowego i świeżego (potwierdzone przez Bowilinga). [Myślicie, że skoro Black Ops było shiterskie, to MW3 też takie będzie? BZDURA! Te gry robią dwa różne studia: profesjonaliśći z Infinity Ward i dupki z Treyarch którzt nie znają się na rzeczy. IW zawsze robiło pro gry, a jedyną ich wpadką był IWNet w MW2, ale jestem pewny, że tym razem nie zawiedzie.] No to wybaczcie, ja takie "kotlety" to mogę jeść codziennie. Co oferuje BF3? BF2 z nowym silnikiem i kilkoma małymi dodatkami, no bo po co coś dodawać, zrobimy nowy silnik, fani będa zachwyceni i nie zauważą, że prawie nic nie zmienimy, nioch nioch, zresztą nawet nie musimy się wysilać przy okładce, ulepszymy tylko tą z Bad COmpany 2 a fajni I TAK niczego nie zauważą!(tak, wiem że poprzedni był BFBC2 ale mówione już było że BF3 jest wzorowany na BF2, tak jak MW3 wzoruje się na COD4).
I proszę bardzo, mówcie, że jestem stronniczy, że jestem antyfanem BF i fanboyem COD. Proszę bardzo, ale to nie prawda. Nie lubię BF, ale jestem fanem COD (nie mylić z fanboyem!). Po co zmieniać coś, co i tak się bardzo podobało podoba i będzie się podobac ludziom, w co chcą grać i za co wydają kasę i myślą że to słuszne (i wg. mnie mają rację)?
Modern Warfare 3 pobije Battlefielda 3. Takie moje zdanie i nie hejtujcie mnie za to że wyraziłem to co myślę (bo tak by zrobiło większość przygłupich psychofanów BF3).

To tyle jeśli chodzi o starcie MW3 vs. BF3.


A teraz przejdę to tematu.

Jakotako czekam na Battlefielda 3, ale tylko po to, żeby sprawdzić moje przypuszczenia (patrz krótką gadkę na górze). Kupię BF3 kilka miesięcy po premierze, może rok po - tak samo, jak Medal of Honor, wtedy kiedy stanieje i będzie się opłacało. Jednak ogólnie rzecz biorąc, nie interesuje mnie BF3 i nie czekam na niego z taką niecierpliwością jak np. na Modern Warfare 3, FIFA 12 czy NFS The Run.

Dziękuję za uwagę :)

P.S.
Bambus: oprócz CoD Elite w MW3 będzie też Steam, prawdopodobnie. Wnioskuję to z tego że na Steam już ruszyłą sprzedaż Pre Orderów.
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 13 lata temu
#11
A ja powiem ci na przykładzie starszych wersji. Miałem na kompie Battlefield Bad Company 2 oraz Call of Duty 4 i zainstalowałem obie jedna po drugiej nie włączając żadnej. Następnego dnia włączyłem CODa pograłem i wyłączyłem. Potem włączyłem BF i grałem bardzo długo. Gra mi się spodobała. I właśnie dużo jest takich amatorów i wybiorą lepszą grafikę i fizykę. COD zaczyna robić w takim razie grą dla starych bywalców. Nie przeszedłem gry bo brakuje mi czasu. Ale gdy bym miał czas na pewno bym kupił BF 3.
Demi
Demi 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#12
DEEW ma racje. I jak zawsze skończy się tak, że COD wygra nad BF'em. Będzie bardziej grywalny i rozchwytywany na półkach. Jak nic : )
img35.imageshack.us/img35/129/grafff.png


Nie każde ścienne dzieło jest wandalizmem... To jest moje życie, możesz mnie zamknąć, ale ja nigdy nie przestanę... bo oddany jestem tej sztuce...
Rumun
Rumun 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#13
CoD może będzie miał lepszą sprzedaż, ale to nie zmienia faktu, że od czasów MW2 Single Player to tylko łażenie od skryptu do skryptu. Akurat ja wolałem CoD-y, ale do czasu WaW. Od BF:BC2 jestem fanem tej serii.
iv.pl/images/61150365373795294747.png
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#14
DEEW, skoro to nie jest odgrzany kotlet, to jest to bardziej rozbudowane DLC, ale mnie też się spodobało. :)
Battlefield też mi się strasznie podoba, może nawet bardziej niż Cod, nie mogę się obu gier doczekać, może jednak zainstaluję win. 7. :)
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Demi
Demi 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#15
Dla mnie tylko COD'y najlepsze są od IW i ACTIVISION. TREYARCH psuje totalnie gry no i jeszcze te próby zarobienia na płatnych DLC : (
img35.imageshack.us/img35/129/grafff.png


Nie każde ścienne dzieło jest wandalizmem... To jest moje życie, możesz mnie zamknąć, ale ja nigdy nie przestanę... bo oddany jestem tej sztuce...
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#16
Ok, koniec offtopu, to temat o BF3, a nie o Codach.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Cheater
Cheater 
Zawodowiec
Dodano 13 lata temu
#17
OK, tylko jeszcze jedną rzecz dodam.

Illusion - MW3 będzie w pewnej mierze odgrzanym kotletem, jednak doprawionym i upieczonym w nieco lepszej mikrofalówce :)

Rumonov - tacy ludzie jak ty mnie już zaczęli wnerwiać - skoro np. ja jestem fanem Call of Duty, nie mogę grać w BF3 i vice versa? To wszystko przez tą durną baję rozpuszczoną po necie jako wojna MW3 vs. BF3. Popieram Bowlinga z IW - kupi i MW3 i BF3, nie to co przyj**any Kotick i zarozumialcy z DICE.
Co stoi na przeszkodzie, żeby kupić obie gry? Obie na pewno coś zaoferują (jednak wg. mnie MW3 zaoferuje więcej patrz mój poprzedni post).

''Wojna'' tych dwóch gier, jest durna i bezsensowna.
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#18
Battlefield 3 w wersji podstawowej jest tymczasowo dostępny za darmo :) Tu macie link. Ściągające, to sobie kiedyś wspólnie popykamy :)
Kongz
Kongz 
Niedzielny kierowca
Dodano 10 lata temu
#19
Zapisany w Origin ;)
Radon
Radon 
Mistrz
Dodano 10 lata temu
#20
BF3 już raz był za darmo, bodajże przy okazji którejś prezentacji BF4.
Nie wiem czy w to się da jeszcze grać xd Tryb SP z miejsca odradzam, ja wraz z pogłębiającym się dramatem głównego bohatera ja coraz bardziej się śmiałem z nieudolności tej gry. Na MP natomiast ostatnio jak próbowałem grać, zmagałem się na zmianę z cheaterami i błędami punkbustera.
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.