Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

Inne

Wszystko, co nie jest związane z żadną z kategorii na forum

571 posty

Ostatnia aktywność, 13-05-2011 16:34 przez Reev
R
Reev Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 13-05-2011 16:34 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
Oglądaj National Geographic, czy coś.
Skazo
Skazo Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 12-05-2011 23:52 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
już tyle się dokumentów naoglądałem , że nie wiem. Chcę jakąś książkę do poczytania przed snem. Co do czasu, czas nie instnieje w kosmosie. Czas to wymysł człowieka. Wymyślił go bazując na ruchu obrotowym ziemi. W kosmosie masz tylko regularność (np.planety poruszają się po orbitach) i jej następstwa ( np. kometa leci swoją orbitą, trafia na jakiś obiekt na swojej orbicie, uderza w niego co prowadzi do wybuchu). Słyszeliście o dylatacji czasu? Chodzi o to, że czas dla każdego obiektu czy organizmu płynie inaczej. Ludzie mają umówiony czas właśnie na podstawie ruchu obrotowego ziemi, a wiadomo przecież, że jak się na coś czeka to czas człowiekowi płynie wolniej, jak robi się coś fajnego to szybciej. W momencie gdy jeden człowiek na coś czeka czas mu się dłuży, a obok niego może stać człowiek, który robi coś przyjemnego i dla niego czas płynie szybciej, łączy ich tylko czas umówiony ( ruch obrotowy ziemi). Dla tego co czeka gdy mija 1h, wydaje mu się jakby czekał już z 5h, a dla tego co robi coś przyjemnego, ta godzina to jakby 15 min. To jest dylatacja czasu. Dla każdego czas płynie inaczej, my mamy tylko ten czas umowny ziemski.
Adamo
Adamo Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 12-05-2011 22:29 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
kolejna zajawka cóż polecam discavery science albo national geographis << ostatnio zdefiniowali na discavery 3 sposoby podróży w czasie w taki sposób, że totalny laik był w stanie to pojąć;]
diego0008
diego0008 Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 12-05-2011 21:20 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
wow skazo jak tu mądże piszesz szacun odemnie Smile
Skazo
Skazo Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 11-05-2011 00:58 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
Właśnie o to chodzi, że są tam stare książki. Interesuje mnie to co nowe i nieznane. Weźmy np. taki czas. Niby każdy wie co to a potrafisz to zdefiniować? Einstein nawet nie mógł, a co dopiero teoria wszechświata. Mnie to interesuje tak samo jak tuning i nie uważam tego za zmartwienie tylko za ciekawość.
Inventer89
Inventer89 Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 10-05-2011 22:49 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
Do czego ci to potrzebne? Nie masz innych zmartwień? Wszystko co kwantowe jest "zue". Jesteś z Torunia, zapraszam do Biblioteki Głównej UMK Smile
Slight
Slight Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 10-05-2011 17:02 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
To możesz napiszesz na forum lub poszukać w googlach strony o tego typu rzeczach?
Tam prędzej dostaniesz odpowiedz (i to taką która cię interesuje.)
Skazo
Skazo Odpowiedział(a) w Fizyka kwantowa i astronomia 13 lata temu ( 09-05-2011 23:31 )
Re: Fizyka kwantowa i astronomia
Znacie jakieś ciekawe książki z najnowszymi odkryciami z dziedziny fizyki, fizyki kwantowej i astronomii ? Albo o ludziach typu Einstein? Byle by była dość tania, tak do 50zł. Obecnie czytam "Wielki Projekt" Hawkinga.
Irson
Irson Odpowiedział(a) w [Konkurs]Projekt z klasą - tank 13 lata temu ( 04-04-2011 20:19 )
Re: [Konkurs]Projekt z klasą - tank
Witam was moi drodzy. Ostatnio nie udzielam się na stronce, ponieważ mam duuuużo nauki, bo za tydzień egzamin.... Grin Ale nie o to chodzi. Chciałbym prosić Was, abyście oddawali głosy na projekt, nad którym pracuję z dwoma kolegami. Jest to na razie "pseudo czołg" Smile Robocik będzie zdalnie sterowany, będzie sam omijał przeszkody, będzie miał jakieś kamerki itp. Jak to robot. Jest z tym dużo roboty, bo wszystko trzeba zrobić od początku, czyli zakupić odpowiednie części, zaprogramować procesor żeby wszystko to fajnie latało. To wszystko wiąże się z kosztami ,które są jak na naszą kieszeń duże. Dlatego prosimy Was wszystkich o możliwe jak najczęstsze głosowanie na nasz projekt( fajnie by było, gdybyście klikali codziennie ), nie będę owijał w bawełnę, a 10 projektów, które uzyskają jak najwięcej głosów, dostaną dużą nagrodę pieniężną. Dlatego bylibyśmy bardzo wdzięczy, gdybyście głosowali na nas, porozsyłali link swoim znajomym, żeby oni też klikali, możliwie jak najczęściej Smile.Liczę na Was !! Grin ( czasami trudno wejść na stronę, bo chyba nie wyrabiają serwery )

Tu link :
link
Matz
Matz Odpowiedział(a) w Profile na nk oraz facebook 13 lata temu ( 21-01-2011 15:27 )
Re: Profile na nk oraz facebook
Facebook

NK - już nie używam ;P
Siekierka
Siekierka Odpowiedział(a) w Profile na nk oraz facebook 13 lata temu ( 21-01-2011 13:45 )
Re: Profile na nk oraz facebook
Pacebook

Nk - nie posiadam tego szajstwa.
Viktor
Viktor Odpowiedział(a) w Profile na nk oraz facebook 13 lata temu ( 21-01-2011 00:06 )
Re: Profile na nk oraz facebook
Facebook

NK
Profesor
Profesor Odpowiedział(a) w Profile na nk oraz facebook 13 lata temu ( 20-01-2011 23:04 )
Re: Profile na nk oraz facebook
W tym temacie podajemy linki do naszych profili na nk o raz facebook Smile

Facebook

Nk
Sudri
Sudri Odpowiedział(a) w Poradnik dla forumowiczów 13 lata temu ( 16-01-2011 00:19 )
Re: Poradnik dla forumowiczów
Oj w 4 punkcie widzę parę moich "postulatów" Pfft Ogólnie poradnik zbędny, popracowałbym nad nim, no ale może się przydać przy dawaniu warnów ;p(odsyłanie do wątku, jako "argument") Pfft
Siekierka
Siekierka Odpowiedział(a) w Poradnik dla forumowiczów 13 lata temu ( 15-01-2011 18:22 )
Re: Poradnik dla forumowiczów
Młodszych? Czyt. ciebie. Pfft No i podoba mi się 4 punkt - przyznać do zdania? Chyba wyrazić. Wink
Leeav
Leeav Odpowiedział(a) w Poradnik dla forumowiczów 13 lata temu ( 15-01-2011 17:47 )
Re: Poradnik dla forumowiczów
No tak, ale pisałem, że to dla nowszych i młodych userów ; )
G
grzesiuu Odpowiedział(a) w Poradnik dla forumowiczów 13 lata temu ( 15-01-2011 16:42 )
Re: Poradnik dla forumowiczów
Poradnik nawet fajny Smile Ale to co w nim jest to już chyba każdy o tym wie... Wink
D
de_ace Odpowiedział(a) w Poradnik dla forumowiczów 13 lata temu ( 15-01-2011 12:31 )
Re: Poradnik dla forumowiczów
Widać, że trochę amatorsko, aczkolwiek nie jest źle, komuś może się przydać, choć wątpię żeby ktoś nie wiedział, że jak zrobi błąd ortograficzny to świadczy to o nim samym ^^ Ode mnie propsy.
Leeav
Leeav Odpowiedział(a) w Poradnik dla forumowiczów 13 lata temu ( 15-01-2011 11:52 )
Re: Poradnik dla forumowiczów
Jako, że jestem moderatorem napisałem mały poradnik dla nowych i młodych userów naszej strony o tym jak poprawnie pisać i zachowywać się na forum oraz o podstawowych kodach BB. Zaczynamy ; )


1. Kody BB

Kody BB używane są na różnych forach i za pomocą ich możemy wstawić np.: link,obrazek, czy pogrubić czcionkę lub napisać pochyłą. Przedstawię Wam teraz najbardziej przydatne kody BB ; )

a) Pogrubianie czcionki
Najpierw piszemy coś co chcemy pogrubić, następnie zaznaczamy dany tekst i klikamy na
iv.pl/../../images/96330734747306235175.png
. Powinno to wyglądać tak [small]tutaj nasz napis[/small]. Efekt: pogrubiony tekst

b) Pochylenie czcionki
Przy pochylaniu czcionki jest prawie tak samo. Najpierw piszemy tekst który chcesz aby był pochylony, zaznaczamy go i klikamy na
iv.pl/../../images/91116816412522132944.png
. Powinno to wyglądać tak [small][/i]tutaj nasz napis[/i][/small]. Efekt: pochylony tekst

c) Podkreślenie czcionki
Tutaj również robimy podobnie. Najpierw piszemy tekst który chcesz aby był podkreślony, zaznaczamy go i klikamy na
iv.pl/../../images/19002070119585983544.png
. Powinno to wyglądać tak [small][/u]tutaj nasz napis[/u][/small]. Efekt: podkreślony tekst

d) Wstawianie klikalnego linku
By wstawić link klikamy na musimy skopiować link który chcemy wstawić na stronę. Następnie zaznaczamy link i klikamy na
iv.pl/../../images/61960454039149017696.png
. Powinno wyglądać to tak: [small][url=tutaj twój link] link [/url][/small]. Efekt: link

e) Wstawianie obrazka
Jeżeli chcemy wstawić jakiś obrazek na forum musimy skopiować link do obrazka. Tak jak w zwykłym linku tak i tu zaznaczamy nasz link i klikamy na
iv.pl/../../images/00829449060623790802.png
. Powinno to wyglądać tak [small][img]tutaj link do obrazka[/img][/small]. Efekt: dowolny obrazek widoczny na forum

f) Wyśrodkowanie tekstu

Aby wyśrodkować nasz tekst trzeba zaznaczyć nasz tekst i kliknąć na
iv.pl/../../images/33816971031477597552.png
. Powinno to wyglądać tak [small][ center]tutaj nasz tekst[/center][/small].
Efekt:
tekst


Z kodów BB powinno Wam tyle wystarczyć, może później dodam więcej. Teraz przejdźmy do następnych punktów.


2. Ortografia i interpunkcja

Patrząc na niektóre posty zauważyłem, że nie wszyscy zwracają uwagę na błędy ortograficzne czy interpunkcje. To świadczy już tylko o Was, lecz co to za problem napisać poprawnie zdanie ? Dzięki temu forum może lepiej wyglądać, a Wy możecie się trochę poduczyć. Jeżeli macie duży problem z błędami polecam Mozillę Firefox. Dzięki tej przeglądarce będzie Wam łatwiej poprawnie pisać, ponieważ każdy źle napisany wyraz zostanie podkreślony i będziesz mógł to poprawić klikając prawym przyciskiem myszy i wybrać poprawny wyraz.


3. Off Topic, pisanie bezsensownych postów, spam

Off Topic to inaczej pisanie nie na temat. Np. jeżeli jest temat "Ulubione auto", a ktoś napiszę "a ja lubię jeździć rowerem" to nie jest to zbytnio na temat, dlatego warto jest przeczytać pierwszy post tematu i przemyśleć czy to co piszemy jest związane z tematem. Warto jest również sensownie pisać, np. "hahahaha, ale najlepsze i tak jest porszeee !!!!!!" to nie jest zbyt sensowny post. Nie należy nadużywać wykrzykników czy wyśmiewać się z innych. Staramy się też nie nadużywać emotoikon czy kolorów. Gdy chcemy coś dodać do naszego posta nie należy od razu pisać nowego posta pod starym, bo od tego jest opcja "edytuj". Musicie sami myśleć co piszecie i jak piszecie, bo to tylko od Was zależy co inni o Was pomyślą.


4. Wyrażanie własnego zdania

Nie wszyscy umieją wyrażać własne zdanie. Po co udawać kogoś kim nie jesteś ? Nie należy patrzeć na innych, lecz trzeba umieć przyznać się do swojego zdania. To, że ktoś ma 8 lat nie musi pisać, że ma 18, bo po co to ? Każdy był kiedyś młody i zaczynał swoją przygodę z internetem. Gdy jakiś admin coś mówi nie musimy też od razu mu się podlizywać, każdy jest jaki jest i woli co woli.


5. Poprawne zachowywanie
Na forum nie należy przezywać innych, kłócić się z innymi, bo to tylko niszczy twoją reputację na stronie i w nagrodę za to możesz dostać warna. Jak już mówiłem każdy jest jaki jest i nikt nie powinien obrażać innych, a szanować zdanie każdego.



Na razie to już koniec i myślę, że przyda się to Wam, a szczególnie nowym użytkownikom ; )

Napisał: For3ver
Ozi
Ozi Odpowiedział(a) w Kim chcecie zostać w przyszłości ? 13 lata temu ( 10-01-2011 17:55 )
Re: Kim chcecie zostać w przyszłości ?

Cytat

skay napisał(a):
Większość z was ciągle żyje piaskownicą... np. zakładamy warsztat, i będziemy tuningować i zarabiać tysiące. Nie da się.
Większość z nas niedługo pozakłada rodziny, np. ja. Nie będę miał czasu na głupoty, na jakiś tuning. Owszem, jak założę własny warsztat, otworze też od razu mały warsztat tuningowy obok. Większość z was ma po 13 - 14 lat. Ja w waszym wieku mówiłem identycznie. Teraz jest inaczej. To co zarobie, wywalę na paliwo, na utrzymanie domu, prąd, woda itp. za resztę kasy trzeba żyć. Na końcu zostaje ci 200 na buty. Smile

No i to jest rzetelna wypowiedźWink Mam zamiar , iść na profil technik - informatyk , bo ( jak na razie ) to tylko ta dziedzina mnie interesuje i w jakimś stopniu odzwierciedla moją część życie nastolatka.Jestem w 1 Klasia Gimnazjum , więc na razie dużo nie mogę powiedzieć o swoich planach na przyszłość , bo to zależy tylko od tego jak mi się życie ułoży.
  • You can view all discussion threads in this forum.
  • You cannot start a new discussion thread in this forum.
  • You cannot start on a poll in this forum.
  • You cannot upload attachments in this forum.
  • You can download attachments in this forum.