Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

Jaki komputer do 2000zł na dzień dzisiejszy.

Ostatnia aktualizacja 10 lata temu
Profesor
Profesor 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#8
Witam szykuje kompa pod GTA 5 kasę jaką chcę wydać to 2k zmontowałem takie coś:

link

Proszę o opinie.
Tanie Projektowanie stron !!
GG: 7450843



Profesor
Profesor 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#1
Płyta:

http://www.morele...d3-606110/
Tanie Projektowanie stron !!
GG: 7450843



Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#2
Powiem Ci, że nie wiedziałem, że taką grafikę dostanie się już za 800zł :) Myślę czy sam sobie w taką nie zainwestować :d

Te, ale moment... powiedz mi gdzie tu jest płyta główna ?:P
Profesor
Profesor 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#3
Zamaawiem to http://www.morele...fo/Onxrzq/
Tanie Projektowanie stron !!
GG: 7450843



Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#4
Freestyle a co masz za monitor ? Też się cieszyłem, że wszystko na full lata puki nie zobaczyłem, żę mój monitor nie obsługuje więcej niż 1280 x 1040, i właśnie dlatego kupiłem sobie tv 40 cali z rozdzielczością 1920 x 1080, wtedy dopiero jak ustawiłem wszystko na full to zobaczyłem co to grafika, szczegóły i jak bardzo obciąża to karte graficzą. I zgodzę się z Tobą, sprzęt co złożyłeś jest spoko, ale ja bym przede wszystkim zmienił zasilacz na jakiś 600W żeby potem nie było problemów z rozbudową komputera, i zmienił grafikę na jakąś 256 bitową. Ja proponowałbym zrobić tak jak pisałem wyżej. Odpuścić sobie dysk, podłączyć na razie stary ( no chyba że masz ATA) a potem gdy będą fundusze kupić nowy. Możesz np kupić dysk SSD i postawić na nim system, żeby przyspieszyć pracę komputera, a drugi dysk mieć na dane, ale to już jak tam wolisz.

@Profesor - daj mi ze 2- 3 godzinki czasu ( w pracy jestem :P ), to Ci skompletuję coś fajnego i napiszę czemu wybrałem taki sprzęt a nie inny, i sobie rozważysz za i przeciw


//No więc dobrze, zmajstrowałem coś takiego, cena to 1977.65zł.

Płyta główna:

http://www.morele...43-476766/

Płyta główna posiada socket 1155 na którym będzie nasz procesor. Obsługuje procesory z rodziny i3, i5 oraz i7. Posiada RAID, 4 sloty pamięci RAM DDR3 dual chanel (dzięki czemu mamy lepszą przepustowość) i maksymalną przepustowość 2400 MHz ( co akurat nam sie nie przyda bo gry wykorzystują nie więcej niż 1600, ale w niczym nam to nie przeszkadza). Nasza płyta obsłuży na maxie 32 GB RAM. Posiada technologię Crossfire, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł zainwestować w drugą kartę graficzną i wspomóc pierwszą, Posiada technologię SATA 3 dzięki czemu dysk sprawniej pracuje. Płyta ma wbudowaną kartę dźwiękową, oraz obsługuje USB 3.0. Dodatkowo jest wyposażona w zintegrowaną kartę graficzną, dzięki czemu podczas awarii, nadal będzie można korzystać z komputera, na czas powrotu rozszerzonej karty graficznej.



Procesor:

http://www.morele...50-583031/

Procesory Intela górują nad AMD dzięki wielowątkowości, z tąd właśnie mój wybór. Ten procesor ma 3,5 Ghz, posiada 2 rdzenie i 4 wątki i jest kompatybilny z naszym socketem. Celowo wybrałem i3 ponieważ, gry rzadko kiedy wykorzystują więcej niż 2 rdzenie, jednak nic nie stoi na drodze by w przyszłości procesor ten wymienić, bo nasza płyta radzi sobie również z obsługą i5 i i7. Do gier ten procesor w zupełności nam wystarczy.



RAM

http://www.morele...dc-412649/

Celowo wybrałem 2 kości po 4GB a nie jedną z 8GB, ponieważ w przypadku awarii nasz komputer, do momentu naprawy/wymiany uszkodzonej kości, będzie cały czas mógł działać na jednej. Swoją drogą rzadko kiedy widziałem, żeby komputer wykorzystywał więcej niż 4GB, większą ilość potrzebują np graficy. Dodatkowo nasza płyta główna posiada dual chanel dzięki czemu i tak nasze 2 kości ram działają prościej mówiąc na zasadzie takiej, że komputer widzi te 2 kości jako jedną 8 GB. Płyta główna pozwala na używanie 32 GB RAM maksymalnie, ale jeszcze sporo lat minie zanim będzie nam taka ilość potrzebna.



Karta graficzna:

Karta posiada 2GB pamięci 256 bit, GDDR5, jest więc 2 razy szybsza niż 128 bitowa. Największą obsługiwana rozdzielczość to 2560 x 1440. Bez problemu poradzi sobie w przypadku gdy podłączysz sobie ją do telewizora kablem HDMI z rozdzielczością 1920 x 1080, i da nam fantastyczne wrażenia z gry. Dodatkowo karta posiada technologię CrossFire dzięki czemu będzie można w przyszłości wspomóc ją drugą kartą, więc znów sporo zaoszczędzimy w przypadku gdy będziemy chcieli rozbudować komputer.



Zasilacz:

http://www.morele...eu-209576/

Na zasilaczu nie ma co oszczędzać, jeśli w przyszłości będziesz chciał udoskonalić sprzęt, czy podłączyć więcej urządzeń pod komputer. Gdyby zasilacz miał za małą moc, może zdarzyć się, że komputer będzie się samoistnie resetował. Dodatkowo dobry zasilacz zabezpiecza resztę komponentów przed zniszczeniem. Lepiej raz wydać trochę więcej na mocniejszy zasilacz, niż potem żałować tego że się spalił i i tak kupić nowy mocniejszy. Oszczędzi to nerwów i wydatków. Ten zasilacz jest przystosowany do obsługi 2 kart graficznych, oraz posiada zabezpieczenia przed spaleniem.



Obudowa:

http://www.morele...02-417375/

Obudowa nie ma większego znaczenia co do zestawu, ta akurat jest fajna bo posiada front panel u góry, co zancznie ułątwia do nich dostęp gdy komputer stoi na podłodze. Dodatkowo posiada możliwość zainstalowania chłodzenia cieczą.



Dysk:

http://www.morele...0g-537217/

Co do dysku, proponuję zrobić tak jak pisałem wcześniej, przełożyć go ze starego komputera, by potem zainwestować w nowy dysk. Myślę, że dobrym rozwiązaniem zatem, byłoby kupno dysku SSD które posiadają mniej pamięci, ale są dużo szybsze niż tradycyjne dyski, dzięki czemu zainstalowany na nich system pracuje dużo dużo szybciej. Kingston to dobra firma, dysk zapisuje i odczytuje plik z prędkością 450 MB/ s. Podłączymy go pod złącze SATA III na naszej płycie głównej i system śmiga aż miło :)

Podsumowując:

Płyta główna MSI ZH77A-G43 - 279,01 zł
Procesor Intel Core i3-3250 - 433,00 zł
Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7850 2GB GDDR5 256 Bit - 595,64 zł
Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU - 254,00 zł
Obudowa ModeCom AT-XSGC - 130,00 zł
Dysk SSD Kingston 120GB V300 SATA3, 2.5'' 286,00zł

Razem: 1977,65 zł
Freestyle
Freestyle 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#5
Ja składałem na ESC.pl ;) Ten sprzęt też co podałem jest super :d Ja za 2100zł, 3 lata temu złożyłem też maszynę potężną, akurat po powodzi w Tajlandii i dyski o 100% poszły w górę :D Mam w kompie GTX 550 Ti a najnowsza była 570 ;D Do dziś każda na full lata :P
obywateledecyduja.pl/wp-content/uploads/2016/07/obywateledecyduja_logo_111x59-111x59.jpg
Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#6
Ja rok temu zmajstrowałem sobie coś takiego:

Gigabyte GA-Z68AP-D3 215,90zł
Radeon 7850 Gigabyte 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) OC 753.60zł
Intel Core i3 3250 3,50 GHz BOX trzeciej generacji 509,90zł
Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP 309,00zł
OCZ ModXStream Pro 600W 80+ modular SLI PSU 289,00zł
MODECOM GC2 - czarna - bez zasilacza 156,30zł


Razem: 2233,70 zł

Sprzęt zamawiałem ze strony komputronika. Po roku ceny spadły i myślę, że w 2000 byś się zmieścił. Jedyne co bym zmienił to procesor na jakiś mocniejszy. Dysk na początku wziąłem ze starego komputera, i zamieniłem na nowy po kilku miesiącach jak pozwalały finanse.

Grafika, widzę że cena ładnie spadła bo teraz kosztuje 610zł. Posiada 2 GB pamięci 256 bit oraz crossfire dzięki czemu możesz w przyszłości dokupić drugą kartę graficzną i ją wspomóc (płyta którą wybrałem obsługuje crossfire). Kiedy podłączyłem pod tą grafikę TV 40 cali pod hdmi i zmieniłem rozdzielczość na 1920 x 1080 i odpaliłem Assassin Creed 4 Black Flag na full detalach to mnie wgniotło w fotel. Jest to najtańsza grafika taktowania 256 bitów, a taktowanie ma duży wpływ na grafikę, jestem z niej bardzo zadowolony

Ram z tego co widzę to podrożał bo ja go kupowałem za 309 zł (o ile dobrze pamiętam jakaś promocja była) teraz kosztuje 369 zł. Częstotliwość 1600 MHz w zupełności wystarczy bo gry i tak więcej nie wykorzystują.

Płyta główna (sam koleś z komputronika mi powiedział, że bardzo ciekawa za tą cenę) teraz z tego co widzę kosztuje ok 350zł więc miałem niezłego farta



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do sprzętu jaki Ty złożyłeś:

W RAM bym jednak zainwestował, żeby mieć te 2x 4GB

Zasilacz - Na zasilaczu nie ma co oszczędzać, potem możesz mieć problemy takie jak samoistny restart komputera. W momencie gdy dokupujesz jakieś podzespoły, komputer potrzebuje większego zasilania. Sądzę że 600W zasilacz dobrej firmy to minimum.

Płyta główna - zmieniłbym ją na jakąś z Crossfire, Twoja nawet RAID'a nie ma
Freestyle
Freestyle 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#7
Procesor Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 669 zł
Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S2PV /intel H61/ 179 zł
Pamięć RAM GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL11 289 zł
Dysk twardy Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 215 zł
Karta graficzna Asus GeForce GTX 750 OC 1GB DDR5 128bit (1137/5010) 439 zł
Obudowa Cooler Master Elite 330U Black (b/z) 159 zł
Zasilacz Chieftec CTG-450-80P 450W 80+ 120mm 179 zł

2129 zł brutto

Warto dołożyć 130 zł i mieć na I5 oraz GTX'a 750 1Gb. Na takim czymś to na bank polecisz z GTA V.
obywateledecyduja.pl/wp-content/uploads/2016/07/obywateledecyduja_logo_111x59-111x59.jpg
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You can download attachments in this forum.
Users who participated in discussion: Profesor, Skazo, Freestyle