Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

NFS - to już 20 lat!

Ostatnia aktualizacja 10 lata temu
Radzio
Radzio 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#1
Myślę, że w 1994 roku nikt się nie spodziewał, że gra wydana przez Electronic Arts w przyszłości będzie jedną z najlepszych i najpopularniejszych serii gier wyścigowych na całym świecie. Tą przyszłość mamy dziś - 20 lat później.

Need for Speed zdobył miliony fanów, którzy przejeździli mnóstwo godzin na wirtualnych trasach zasiadając za kierownicami kilkuset samochodów! W pierwszej części mieliśmy do dyspozycji 9 wozów i kilka tras. W najnowszej odsłonie o podtytule Rivals otrzymaliśmy ponad 160 km dróg, natomiast Shift 2 Unleashed możę pochwalić się listą ok. 120 aut!

A skoro mówimy o liczbach... Seria bezwątpienia przyniosła Electronic Arts wielką popularność, ale przede wszystkim dużo pieniędzy. W październiku 2009 roku pękło 100 milionów sprzedanych egzemplarzy! Teraz EA szacuje tę liczbę na ponad 150 milionów!

Mógłbym jeszcze pisać i podsumowywać te wszystkie lata, jednak dla każdego z nas seria Need for Speed jest wyjątkowa z różnych powodów. Zachęcam do napisania w komentarzach kiedy rozpoczęliście swoją przygodę i jaki macie stosunek do tej gry. Na koniec mam dla was krótki filmik przedstawiający jak marka Need for Speed rozwijała się na przestrzeni tych 20 lat. Miłego oglądania... Tylko zapnijcie pasy!

[movie=youtube]okeC0NS74Ek[/movie]
i.imgur.com/FrOlLrY.png
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#2
Lekko poruszył mnie ten film. Tyle godzin spędzonych nad tymi grami.
D
Dzonson 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#3
Filmik dobry ale mało jest przedstawione w nim innych serii
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#4
A jakich np.? Ja tu wszystkie widzę.
Radzio
Radzio 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#5
mało jest przedstawione w nim innych serii - jakich innych serii? xD
i.imgur.com/FrOlLrY.png
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#6
Fife albo GTA. :P
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#7
Kawał czasu, szkoda że ta dwudziestka będzie tak słabo obchodzona (brak NFS-a :( )
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#8
Dla mnie to atut. Rok przerwy możemy wziąć za przygotowania do kolejnej mocnej odsłony. Bynajmniej liczę na jeszcze jeden hit od EA.
Danio
Danio 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#9
Filmik spoko, tylko muzyka trochę irytująca ;)
S
SlavicBoy 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#10
Dla mnie najlepsze części to pierwsza w którą zagrałem - Most Wanted 2005, tak w ogóle to moja 1. oryginalnie zakupiona gra i mam do niej dużo sentyment, ma swój klimat, ciekawe smaczki jak slow-motiony i zmiany kamer przy skokach i blokadach czego najbardziej brakuje mi w nowych odsłonach. Zaraz potem najbardziej lubię HP 2010, najmniej Undercover. Mam nadzieję, że w 2015 zostanie wypuszczony Need for Speed na miarę tych najlepszych i będzie jednocześnie prawdziwym przełomem, trzymam kciuki bo mam duży sentyment do serii.
Radzio
Radzio 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#11
Ja pierwszy raz grałem u brata na PS1 w NFS Hot Pursuit. Moją pierwszą, własną częścią było Underground 2 na PS2, następnie MW i jakoś poleciało... :D
i.imgur.com/FrOlLrY.png
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#12
Ja też zacząłem od NFS HP, ale na komputerze kolegi - potrafiliśmy grać w niektóre weekendy do 1:00 :D Moim pierwszym NFSem był U2 i potem już grałem w każdą część zaraz po premierze. Z 7 lat temu jeszcze w HP2 grałem, a do U1 usiadłem pierwszy raz dopiero w zeszłym roku.
sebastianek
sebastianek 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#13
Po dziś dzień przeklinam wyścig numer 107 z pierwszego Underground'a :P High Stakes na PSX'a - w to się łupało z kumplem na podzielonym ekranie ("jedziemy, spróbujemy przewrócić autobus" ) W NFS'a II tez się ciorało na kompie u kumpla. Nie ograłem tylko pierwszego Hot Pursuita z pierwszych klasycznych już części, a z nowszych to się zatrzymałem na Runie. Setek godzin na tunowaniu w PS nikt mi już nie zabierze :)
host.nfszone.pl/images/25754274421860467523.png


cdn2.driiive.com/53372.jpg
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#14
Pierwszy HP wymiatał na podzielonym ekranie - była także opcja naprowadzania policjanta na uciekiniera :D
sebastianek
sebastianek 
Uliczny kierowca
Dodano 10 lata temu
#15
żałuje, że nie grałem. Porshe tez mi się podobał - i z kumplem na podzielonym ekranie :D
host.nfszone.pl/images/25754274421860467523.png


cdn2.driiive.com/53372.jpg
Radon
Radon 
Mistrz
Dodano 10 lata temu
#16
Moim pierwszym NFSem był NFS 2 lub P2k, nie pamiętam już. Było to koło 10-11 lat temu u znajomych na PC, ja wówczas miałem tylko PSXa, na którego nie wiedziałem skąd wytrzasnąć jakiegoś NFSa xd
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#17
A ja pierwszy raz zagrałem w HP2 baaaardzo dawno temu. Pamiętam te czasy dzieciaka podjaranego jedyną grą wyścigową prócz Rally Championsship. Dalej to już według kolejności premier z pominięciem UG1. Nigdy w niego nie grałem.
Radon
Radon 
Mistrz
Dodano 10 lata temu
#18
Hah, Rally Championship ;D Też klasyka, moja pierwsza pecetowa gra :D
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 10 lata temu
#19
Pierwszą grą w ogóle, w którą zagrałem była jakaś samochodówka (zamiłowanie do wyścigów mam we krwi :D ) na DOSie. Z opowiadań wiem, że to było koło roku 1992, choć sam nie pamiętam nic z tego okresu.
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 10 lata temu
#20
Ja grałem w wersję Xtreme. :P Nie wiem dokładnie czym się różniła, ale z tego co pamiętam to inne trasy były. Potem grało się też w normalną wersję.
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.