Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
Forum dyskusyjne

LiveBox (Problem z internetem/Orange)

Ostatnia aktualizacja 8 lata temu
Demi
Demi 
Uliczny kierowca
Dodano 8 lata temu
#1
img.interia.pl/komputery/nimg/s/l/Livebox_zagwarantuje_4986413.jpgWitam serdecznie... No i stało się. Miało być ORANGE FREE, ale zamiast tego jest MODEM/ROUTER z Neostrady o nazwie LiveBox w wersji 2.0 - aktualnie najnowszej. Co tu dużo mówić... rodzice stwierdzili, że na razie Orange sobie darują - zakupią je przed wyjazdem na wakacje, a jak na razie kupią router wifi gdyż jest to bardziej opłacalne. Wyszło, że za dzierżawę livebox'a w neostradzie płaci się tylko 10zł miesięcznie, a te 10 zł jest doliczane do rachunku za internet : ) Stwierdziłem, że co mi szkodzi... wezmę, a jak mi się nie spodoba to po miesiącu bez żadnych problemów zrezygnuję i zakupię zwykły router. No, ale do rzeczy. Pojawił się mianowicie problem polegający na tym, że wcześniej miałem internet działający na starym modemie o nazwie: Speed Touch - i łączyłem się z netem po przez taki jakby program "SpeedTouch Dial-up" gdzie naciskałem "Connect" i stało się! Komputer był połączony z internetem. Teraz pojawiły się schody ponieważ LiveBox robić będzie za jakby rozdzielnię multimedialną... ma na celu rozdzielać internet na mój komputer i na laptopa, ale pytanie jak to zrobić? Wszystko jest git, postępuję według instrukcji, LiveBox działa, diody pokazują tak jak powinny... Od modemu pociągnąłem kabelek o nazwie: Ethernet - który podpiąłem do kompa, a po chwili wyskoczyło "Połączenie lokalne - połączono", a w dymku informującym ciekawość dotycząca prędkości: 100mb/s - jednym słowem wow! No, ale dobra... niby internet jest, ale go nie ma. Wiem, że jest coś nie tak bo po pierwsze wskazuje na to prędkość gdzie powinno pisać 1,3mb/s (takowy posiadam). No, a drugą rzeczą jest to, że niby internet jest, pisze, że połączono, a tak naprawdę go nie ma. I tu moje pierwsze pytanie: Jak miałbym to skonfigurować? Może ktoś posiada ten modem i wie, hmmm? No i od razu zaznaczę, że mam system XP.

No i drugim moim pytaniem i dolegliwością jest mianowicie wifi. Mimo że nie ma internetu w komputerze to powinien być on już w laptopie bo WI-FI działa, ale problem jest w tym, że laptop tego nie widzi o.O Dziś zacząłem się zastanawiać czy jest możliwość tego, że mój lap. ma coś uszkodzonego względem wifi czy to może coś tez trzeba skonfigurować?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu : )

// Milex1977
Poprawiona nazwa tematu
img35.imageshack.us/img35/129/grafff.png


Nie każde ścienne dzieło jest wandalizmem... To jest moje życie, możesz mnie zamknąć, ale ja nigdy nie przestanę... bo oddany jestem tej sztuce...
Demi
Demi 
Uliczny kierowca
Dodano 8 lata temu
#2
Wielkie dzięki : ) dziś sprawdzę czy działa i dam znać jak mi się uda... A tak w ogóle co do poradnika to jest tam napisane "Zainstaluj sterowniki z płyty dołączonej do zestawu" hmm problem w tym, że takowej płyty nie ma w opakowaniu... No, ale cóż spróbujemy i zobaczymy : )
img35.imageshack.us/img35/129/grafff.png


Nie każde ścienne dzieło jest wandalizmem... To jest moje życie, możesz mnie zamknąć, ale ja nigdy nie przestanę... bo oddany jestem tej sztuce...
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.