Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

Pytanie do grafików

Ostatnia aktualizacja 12 lata temu
Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 12 lata temu
#1
Witam, staram się o przyjęcie na staż do firmy która zajmuje się grafiką. Przysłali mi zadanie testowe: mam zrobić bilbord witający jakiegoś miasta razem z herbem itd. (Chodzi o bilbord który stoi jak do miasta ma się wjechać np: Bydgoscz wita". Ma mieć wymiary 4x6m. Wiem, że powinienem był to robić w Corelu, ale szczerze mówiąc wolałbym Photoshopa, i tu moje pytanie jakiej wielkości powinien być rozmiar obszaru roboczego, żeby była tego dobra jakość ? Proszę o szybkie odpowiedzi mam na to 2 dni.
Leeav
Leeav 
Czempion
Dodano 12 lata temu
#2
Sorry, ale będę szczery... Z tego co widziałem to nie nadajesz się do takiej firmy. Jeżeli już chcesz dojść do takiej firmy to raczej powinieneś robić to w tym Corelu o ile się nie mylę, trzeba się przyzwyczajać. Ewentualne zakończenia możesz robić W PS'ie.
host.nfszone.pl/images/53146741530508677005.png

Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 12 lata temu
#3
Bo nie przerabiam screenów jak daje projekt z pro streeta??;> po prostu mi sie nie chce kiedy swoja całą kreatywność przeznaczam na furę, jak chcesz zobaczyć co potrafię zrobić w photoshopie to zapraszam do siebie na profil na facebook'u Adrian Trynka Toruń


Np coś takiego:

a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380173_252734884773816_100001119190540_685482_2089379246_n.jpg


Nadal uważasz, że się nie nadaję ??;>

Więc wznawiam pytanie co z tym obszarem roboczym ?
Slight
Slight 
Czempion
Dodano 12 lata temu
#4
Bomba, ale nie na to forum z takim zapytaniem, lepiej zapytaj się na jakimś innym forum moim zdaniem.
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 12 lata temu
#5
Trudne pytanie. Nie wiem co powiedzieć. A nie możesz zrobić 1:1 i najwyżej się zeskaluje jak będzie za duże? Nie przyglądałem się nigdy bilbordom, ale raczej mają niezłą jakość. A może np. 2m x 3m?
Bazyl
Bazyl 
Zawodowiec
Dodano 12 lata temu
#6
link Może to ci pomoże. :D
Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 12 lata temu
#7
Inventer 1:1 raczej ciężko będzie bo wtedy mi ładnie ram zamuli, ale też tak spróbuję, 4m x 6m to raczej dużo
Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 12 lata temu
#8
Uaktualniam posta bo mi zależy na odpowiedzi. Chodzi mi tutaj też o skalowanie obrazu, chcę dać jakąś tam panoramę i się trochę nią pobawić, i to bym wolał zrobić w photoshopie, ale teraz tak wiadomo, że nie znajdę zdjęcia żadnego 4m x 6m, więc muszę mieć jakieś zdjęcie i je do tych rozmiarów zeskalować, ale chodzi tutaj jeszcze o jakość żeby była jak najlepsza i właśnie tego nie wiem jak to zrobić, nigdy nic tak dużego nie robiłem. A obawiam się, że obojętnie co bym zeskalował do tych rozmiarów to by mi taka pikseloza wyszła, że ja pierdziu.... Nie wiem właśnie jak to pogodzić. Nie orientuję się, czy można na mniejszej rozdzielczości pracować i potem jakoś przygotować wydruk na 4m x 6m tak żeby była jak najlepsza jakość i to ustawić w zapisanym projekcie żeby widzieli jak by to wydrukowało czy co ?
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 12 lata temu
#9
Pisałeś na jakimś forum graficznym? Tutaj chyba ci nie wiele pomożemy. Na Flickr są chyba stocki w wieeelkiej rozdzielczości, z tego co się orientuję.
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
Skazo
Skazo 
Uliczny kierowca
Dodano 12 lata temu
#10
Założyłem konto i mi do teraz link aktywacyjny nie przyszedł, żebym mógł pisać na forum, chociaż już prosiłem o ponowne wysłanie linku aktywującego
Black Ice
Black Ice 
Czempion
Dodano 12 lata temu
#11
Na jakiej stronie?
img197.imageshack.us/img197/4150/mustang121212.png
ethreex
ethreex 
Amator
Dodano 12 lata temu
#12
Oczywiste że zależy od drukarni jaki ma być rozmiar, i tłumaczyć chyba nie muszę dlaczego. Jak już robisz w tych wymiarach każde zdjęcie przed powiększeniem zmień na obraz inteligentny. A tak na nawiasie to cię wyśmieją jak im to w rastrze przyślesz.

PS :
"Do okładki A4 w dobrym czasopiśmie wystarczy 3-5mpx, a z 10mpx można spokojnie zrobić plakat o dłuższym boku powyżej 1.5m i jakości 'fine art'." Pierwsza lekcja nauki Photoshopa.
host.nfszone.pl/images/98767396205315331847.jpg
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.