Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
Tuning Panel
Aktualności

Fabuła i postacie w NFS Heat

Inventer89 31. październik 2019 3 komentarze Drukuj
Fabuła i postacie w NFS HeatCzas odkryć kolejne karty NFS Heat. Poznajmy zarys fabuły i najważniejsze postacie, które spotkamy w Palm City.

Kiedy zaczynaliśmy pracę nad warstwą fabularną NFS Heat, musieliśmy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Chyba najważniejszą z nich było to,
• jakie typy osobowości mają w naszym świecie najlepszych przyjaciół, a jakie wrogów.
• W jaki sposób najlepiej wykorzystać dualizm dnia i nocy?
• Jaką postacią powinien być sam gracz?
Na początku prac nad NFS Heat wiedzieliśmy już, że policja będzie jednym z głównych aspektów gry. Było dla nas oczywiste, że musimy uczynić ich antagonistami w naszej historii. Postawiliśmy więc na przeciwieństwo cech praworządnego gliny – i stąd wyłoniła się postać porucznika Mercera. Człowieka, który z radością łamie zasady dla własnej korzyści.

To, co było dla nas istotne, to tak zaaranżować spotkania gracza z policją, aby były one wiarygodne i, co równie ważne, konsekwentne. Konflikty w NFS wypadają najlepiej, kiedy mają podłoże osobiste. Chcieliśmy więc, żeby nasi antagoniści mieli znaczący wpływ na rozwój wydarzeń i wprowadzali do rozgrywki prawdziwe poczucie niebezpieczeństwa.

Need for Speed Heat - fabuła


Jeśli zaś chodzi o naszych towarzyszy, to każdemu z nich chcieliśmy dać odrębną przestrzeń. Poszczególne postacie okazały się idealną podporą dla mechaniki dnia i nocy. Postanowiliśmy więc znaleźć odbicie tej dwoistości, dodając postacie brata i siostry, co z kolei pozwoliło nam wdrożyć wątki rodzinne i uczynić z nich główną oś fabularną.

Lucas towarzyszy nam w ciągu dnia, natomiast Ana pomaga nam unikać niebezpieczeństw towarzyszących nocnym wypadom. Taka relacja pozwoliła nam również pokazać, że pasja do motoryzacji to często kwestia pokoleniowa, przekazywana dzieciom przez rodziców. Chcieliśmy pokazać, jak takie dziedzictwo wygląda w rodzinie Rivera i sprawiliśmy, że jest ono dość namacalne, co widać w rodzinnym garażu oraz w historii wyścigów.

No i wreszcie sam gracz. Chcieliśmy wrócić do czasów, w których dawaliśmy graczom przestrzeń pozwalającą im lepiej wcielić się w bohatera – w końcu personalizacja to druga natura tej gry. Chcieliśmy też jednak uniknąć roli cichego obserwatora, która to często występowała w poprzednich odsłonach serii.

Zdajemy sobie sprawę, że to gracz wnosi zmiany do świata i uznaliśmy, że gubimy ten aspekt w chwilach, w których reprezentuje go bierna postać, wciąż słuchająca, co mówią inni. Myślimy, że znaleźliśmy równowagę pomiędzy czynnym udziałem postaci w dialogach a poczuciem że to gracz nadal ją kontroluje.

Need for Speed Heat - fabuła


Poniżej przedstawiamy głównych bohaterów NFS Heat. Bardzo nas cieszy, że wkrótce się poznacie.

TWOI TOWARZYSZE

Ana Rivera
Brawurowa i zdecydowana Ana jest przeciwieństwem swojego brata Lucasa. Nic nie sprawia jej większej frajdy niż wspólny wyjazd na miasto z ekipą i miażdżenie konkurentów. Jest zapalonym kierowcą, który nie pozwoli, żeby cokolwiek stanęło na jej drodze do spełnienia marzeń – zwłaszcza policja.

Lucas Rivera
Doświadczony były kierowca wyścigów ulicznych. Bardzo mu zależy, by żyć w zgodzie z literą prawa. Gdy skończył z karierą kierowcy, zajął się mechaniką samochodową i pomaga pozostałym kierowcom w Palm City. Jego garaż to miejsce spotkań dla nowych znajomych.
Z pozoru wycofany Lucas jest niezwykle lojalny i zrobi wszystko, by chronić rodzinę, włączając w to młodszą siostrę, Anę.

POLICJA PALM CITY

Por. Frank Mercer
Szef nowo utworzonego oddziału pościgowego w Palm City, Frank Mercer, to charyzmatyczna i imponująca postać. Uchodzi za osobę godną zaufania. Jednak po zmroku nakłania swoich podwładnych do łamania prawa i wykorzystuje uliczne wyścigi do własnych korzyści.

Oficer Danny Shaw
Wierny pachołek Mercera. Shaw chętnie przyjmuje łapówki od tych, których na to stać, i dręczy tych, którzy mu się sprzeciwią. Tak bardzo zależy mu na względach Mercera, że ślepo wykonuje jego rozkazy. Podejmuje bezprawne działania, nie obawiając się konsekwencji.

Oficer Eva Torres
Jedna ze starszych oficerów oddziału. Dzięki opanowaniu Torres bywa często oparciem dla kolegów z grupy. Chcąc utrzymywać swoje niemoralne działania w tajemnicy, woli pracować sama, pozostając w ukryciu i tym samym zapewniając sobie przetrwanie.


Dziękujemy,
Zespół scenarzystów Ghost

Przeczytaj także:
Licencjonowane motocykle w kodzie NFS Heat
Prowadzenie - czy Heat pokonał problem poprzedników?
Nowy, lepszy Tuning Fight!

Komentarze

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
 • Radzio
  Radzio
  Brat i siostra - dzień i noc. Ciekawie to wymyślili, ale i tak wiemy niewiele o fabule. Może to i dobrze, liczę na jakieś zwroty akcjii zaskoczenia.
  - 31. październik 2019 18:26
 • S
  Siekierka
  Czekamy na zakładkę dla Ana Rivera & Eva Torres Wink
  - 31. październik 2019 22:02
 • Samolocik12
  Samolocik12
  Odnośnie wcześniejszych nfs-ów (payback i 2015) fabuła mi się podobała szczególnie w paybacku. Dla mnie każda fabuła jest dobra chyba że stawiają na coś co z wyscigami (w tym przypadku) nie jest w ogóle związane
  - 02. listopad 2019 18:03
Ostatnio poruszane tematy
Ostatnie komentarze
Ostatnio dostępni
Pirr
Pirr
Wyślij wiadomość
Zivkovic818
Zivkovic818
Wyślij wiadomość
C
Cronos
Wyślij wiadomość
S
Siekierka
Wyślij wiadomość
Wiatraczeg
Wiatraczeg
Wyślij wiadomość
Albercikowski
Albercikowski
Wyślij wiadomość
Kakarotto18
Kakarotto18
Wyślij wiadomość
D
dawid022
Wyślij wiadomość
Tobiasz Malicki
Tobiasz Malicki
Wyślij wiadomość
Bazyl
Bazyl
Wyślij wiadomość
P
Payong
Wyślij wiadomość
D
dawidrd
Wyślij wiadomość
Radzio
Radzio
Wyślij wiadomość
X
xdentus
Wyślij wiadomość
Danio
Danio
Wyślij wiadomość
michciu1907
michciu1907
Wyślij wiadomość
Reev
Reev
Wyślij wiadomość
Samolocik12
Samolocik12
Wyślij wiadomość
Radon
Radon
Wyślij wiadomość
Lee Rover Fural
Lee Rover Fural
Wyślij wiadomość
Inventer89
Inventer89
Wyślij wiadomość
K
Kebik
Wyślij wiadomość
MadaFaster
MadaFaster
Wyślij wiadomość
N
NeMek
Wyślij wiadomość
B
bolson31
Wyślij wiadomość
Ankiety
Jak oceniasz popremierowe wsparcie NFS Heat?