Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

NFS 2015 - Problem ze sterownikami

Ostatnia aktualizacja 8 lata temu
 
Obserwator
Dodano 8 lata temu
#1
Witam serdecznie, nie znalazłem tutaj takiego tematu więc postanowiłem założyć temat, otóż kupiłem NFS 2015 i po instalacji, po uruchomieniu pojawia się komunikat (screen w załączniku) chodzi o sterowniki ale gdzie takiego szukać, jak aktualizuje sterowniki to pisze że aktualne. Kiedy kliknę w okienku OK błąd znika pojawia się czarny obraz i grę wywala że Need for speed przestał działać. Ktoś coś wie na ten temat? może pomóc?
You do not have access to view attachments
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 8 lata temu
#2
Podaj specyfikację sprzętu - sterowników na stronie Intela trzeba poszukać pod konkretną serię kart graficznych i pod konkretny system (32-bit lub 64-bit). Menedżer urządzeń często aktualizuje jak chce i nie zawsze wyszukuje te najnowsze aktualizacje, stąd lepiej ściągnąć ze strony Intel.
Grasz na karcie zintegrowanej? Gra może słabo chodzić przy karcie graficznej Intela.
i.imgur.com/xWDZwKE.png
 
Obserwator
Dodano 8 lata temu
#3
Komputer nie jest za mocny, druga sprawa to laptop.
Specyfikacje kompa:
Intel Pentium 2020M @ 2.40GHz - Technologia Ivy Bridge 22nm
4GB ram

Dwie karty graficzne:
Intel HD Graphics (Lenovo)
2047MB NVIDIA GeForce GT 720M (Lenovo)

I pytanie czy ten błąd który się wyświetla to błąd sterownika karty graficznej czy procesora?
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 8 lata temu
#4
To błąd sterownika karty graficznej - choć co ciekawe, kod wskazuje na to że nie masz zaktualizowanego sterownika od GeForce. Ściągnij NVidia GeForce Experience - LINK - i tutaj na bieżąco Ci będzie aktualizować sterownik karty.
Jeśli po tym będzie nadal ten błąd, zaktualizuj sterownik integry - nie podałeś modelu więc TU wpisujesz model karty i wyszukaj sterowniki pod swój system. Ale wina będzie leżeć po stronie sterowników od NVidii - laptop Ci się przełącza i tak na zewnętrzną kartę grając w NFS.

I inna sprawa - gra albo pójdzie Ci kompletnie na najniższych albo wcale. 4 GB RAM to za mało, a 720M będzie raczej za słaba na uciągnięcie NFS'a.
i.imgur.com/xWDZwKE.png
 
Obserwator
Dodano 8 lata temu
#5
Tak wiem komputer słabizna ale nie oto chodzi, kupiłem grę bo nie mam co robić z kasą hehe, a tak serio bo kupiłem po prostu żeby mieć kolejną ori płytę NFS'a, z zasady, a od razu czemu by nie spróbować tego odpalić :)Dobrze więc spróbuję zaktualizować GF'a.

A jeżeli chodzi o dane karty graficznej intela to tu masz pełne info:
Intel HD Graphics
Producent Intel
Model HD Graphics
ID Urządzenia 8086-0156
Rewizja A
Podsprzedawca Lenovo (17AA)
Aktualny Poziom Wydajności Level 0
Napięcie 0.925 V
Wersja sterownika 10.18.10.4358

Co nowego zauważyłem, jeszcze nie zainstalowałem sterownika ale po włączeniu gry, kiedy pojawi się błąd z załącznika klikam ok gra się uruchomi, w sensie ciemny obraz po 2min wywala że gra przestała działać.
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 8 lata temu
#6
Gra może wywalać właśnie dlatego, że Ci nie odpali. Zainstaluj sterownik przez GeForce Experience - wyświetli Ci się automatycznie możliwość aktualizacji - i potem spróbuj. Jeżeli nie będzie działać to wina tego, że sprzęt nie pozwala.
i.imgur.com/xWDZwKE.png
 
Obserwator
Dodano 8 lata temu
#7
Rozumiem, a pisałeś jeszcze o sterowniku Intela, karty graficznej, sęk w tym że nie mogę znaleźć sterownika na stronie intela. Jak byś mógł mi pomóc i poszukać byłbym wdzięczny.
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 8 lata temu
#8
Może być ciężko z uruchomieniem. Mam laptopa z GF 670, która ma moc mniej więcej GF 760 i gra chodzi na 30 FPS przy mieszance średnich i niskich ustawieniach i rozdziałce 1360x768. GF 720 to dużo słabsza karta. W 3D Marku jest o ok. 66% mniej wydajny, więc możesz mieć spore problemy z uruchomieniem gry na tym sprzęcie.

Jeśli chodzi o aktualne sterowniki do grafiki Intela, to tu sprawa jest bardziej skomplikowana. Intel bardzo krótko wspiera swoje grafiki, które są połączone z określonymi liniami procesorów. U mnie też sterownik mówi, że mam najnowsze sterowniki, mimo że producent udostępnił jeszcze nowsze. Niestety przeszkodą jest architektura procesora. Ty masz najnowsze sterowniki dostępne dla swojej grafiki i nie da się już zainstalować nowszych.
 
Obserwator
Dodano 8 lata temu
#9
Okey udało się uruchomić grę ale gdy pojawi się taki ekran (patrz w załączniku) gra każe wcisnąć spacje? aby kontynuować lub L żeby wyjść, widać że obie opcje lekko migają czyli są aktywne ale gdy próbuję klikać, nawet L żeby wyjść to nie reaguje, dlaczego?
Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 8 lata temu
#10
Taki ekran się zawsze pojawia przy uruchamianiu. Najprawdopodobniej po prostu gra Ci nie odpali na tym sprzęcie i tyle.
i.imgur.com/xWDZwKE.png
 
Obserwator
Dodano 8 lata temu
#11
Gra odpala i działa, ale jej płynność i grywalność... nie wypowiem się hehe, w każdym razie dziękuje Siekierka za pomoc. ;)
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.