Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

Poradnik dla forumowiczów

Ostatnia aktualizacja 13 lata temu
Leeav
Leeav 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#1
Jako, że jestem moderatorem napisałem mały poradnik dla nowych i młodych userów naszej strony o tym jak poprawnie pisać i zachowywać się na forum oraz o podstawowych kodach BB. Zaczynamy ; )


1. Kody BB

Kody BB używane są na różnych forach i za pomocą ich możemy wstawić np.: link,obrazek, czy pogrubić czcionkę lub napisać pochyłą. Przedstawię Wam teraz najbardziej przydatne kody BB ; )

a) Pogrubianie czcionki
Najpierw piszemy coś co chcemy pogrubić, następnie zaznaczamy dany tekst i klikamy na
iv.pl/images/96330734747306235175.png
. Powinno to wyglądać tak [small]tutaj nasz napis[/small]. Efekt: pogrubiony tekst

b) Pochylenie czcionki
Przy pochylaniu czcionki jest prawie tak samo. Najpierw piszemy tekst który chcesz aby był pochylony, zaznaczamy go i klikamy na
iv.pl/images/91116816412522132944.png
. Powinno to wyglądać tak [small][/i]tutaj nasz napis[/i][/small]. Efekt: pochylony tekst

c) Podkreślenie czcionki
Tutaj również robimy podobnie. Najpierw piszemy tekst który chcesz aby był podkreślony, zaznaczamy go i klikamy na
iv.pl/images/19002070119585983544.png
. Powinno to wyglądać tak [small][/u]tutaj nasz napis[/u][/small]. Efekt: podkreślony tekst

d) Wstawianie klikalnego linku
By wstawić link klikamy na musimy skopiować link który chcemy wstawić na stronę. Następnie zaznaczamy link i klikamy na
iv.pl/images/61960454039149017696.png
. Powinno wyglądać to tak: [small][url=tutaj twój link] link [/url][/small]. Efekt: link

e) Wstawianie obrazka
Jeżeli chcemy wstawić jakiś obrazek na forum musimy skopiować link do obrazka. Tak jak w zwykłym linku tak i tu zaznaczamy nasz link i klikamy na
iv.pl/images/00829449060623790802.png
. Powinno to wyglądać tak [small][img]tutaj link do obrazka[/img][/small]. Efekt: dowolny obrazek widoczny na forum

f) Wyśrodkowanie tekstu

Aby wyśrodkować nasz tekst trzeba zaznaczyć nasz tekst i kliknąć na
iv.pl/images/33816971031477597552.png
. Powinno to wyglądać tak [small][ center]tutaj nasz tekst[/center][/small].
Efekt:
tekst


Z kodów BB powinno Wam tyle wystarczyć, może później dodam więcej. Teraz przejdźmy do następnych punktów.


2. Ortografia i interpunkcja

Patrząc na niektóre posty zauważyłem, że nie wszyscy zwracają uwagę na błędy ortograficzne czy interpunkcje. To świadczy już tylko o Was, lecz co to za problem napisać poprawnie zdanie ? Dzięki temu forum może lepiej wyglądać, a Wy możecie się trochę poduczyć. Jeżeli macie duży problem z błędami polecam Mozillę Firefox. Dzięki tej przeglądarce będzie Wam łatwiej poprawnie pisać, ponieważ każdy źle napisany wyraz zostanie podkreślony i będziesz mógł to poprawić klikając prawym przyciskiem myszy i wybrać poprawny wyraz.


3. Off Topic, pisanie bezsensownych postów, spam

Off Topic to inaczej pisanie nie na temat. Np. jeżeli jest temat "Ulubione auto", a ktoś napiszę "a ja lubię jeździć rowerem" to nie jest to zbytnio na temat, dlatego warto jest przeczytać pierwszy post tematu i przemyśleć czy to co piszemy jest związane z tematem. Warto jest również sensownie pisać, np. "hahahaha, ale najlepsze i tak jest porszeee !!!!!!" to nie jest zbyt sensowny post. Nie należy nadużywać wykrzykników czy wyśmiewać się z innych. Staramy się też nie nadużywać emotoikon czy kolorów. Gdy chcemy coś dodać do naszego posta nie należy od razu pisać nowego posta pod starym, bo od tego jest opcja "edytuj". Musicie sami myśleć co piszecie i jak piszecie, bo to tylko od Was zależy co inni o Was pomyślą.


4. Wyrażanie własnego zdania

Nie wszyscy umieją wyrażać własne zdanie. Po co udawać kogoś kim nie jesteś ? Nie należy patrzeć na innych, lecz trzeba umieć przyznać się do swojego zdania. To, że ktoś ma 8 lat nie musi pisać, że ma 18, bo po co to ? Każdy był kiedyś młody i zaczynał swoją przygodę z internetem. Gdy jakiś admin coś mówi nie musimy też od razu mu się podlizywać, każdy jest jaki jest i woli co woli.


5. Poprawne zachowywanie
Na forum nie należy przezywać innych, kłócić się z innymi, bo to tylko niszczy twoją reputację na stronie i w nagrodę za to możesz dostać warna. Jak już mówiłem każdy jest jaki jest i nikt nie powinien obrażać innych, a szanować zdanie każdego.



Na razie to już koniec i myślę, że przyda się to Wam, a szczególnie nowym użytkownikom ; )

Napisał: For3ver
host.nfszone.pl/images/53146741530508677005.png

D
de_ace 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#2
Widać, że trochę amatorsko, aczkolwiek nie jest źle, komuś może się przydać, choć wątpię żeby ktoś nie wiedział, że jak zrobi błąd ortograficzny to świadczy to o nim samym ^^ Ode mnie propsy.
G
grzesiuu 
Uliczny kierowca
Dodano 13 lata temu
#3
Poradnik nawet fajny :) Ale to co w nim jest to już chyba każdy o tym wie... ;)
Leeav
Leeav 
Czempion
Dodano 13 lata temu
#4
No tak, ale pisałem, że to dla nowszych i młodych userów ; )
host.nfszone.pl/images/53146741530508677005.png

Siekierka
Siekierka 
Mistrz
Dodano 13 lata temu
#5
Młodszych? Czyt. ciebie. :P No i podoba mi się 4 punkt - przyznać do zdania? Chyba wyrazić. ;)
i.imgur.com/xWDZwKE.png
Sudri
Sudri 
Amator
Dodano 13 lata temu
#6
Oj w 4 punkcie widzę parę moich "postulatów" :P Ogólnie poradnik zbędny, popracowałbym nad nim, no ale może się przydać przy dawaniu warnów ;p(odsyłanie do wątku, jako "argument") :P
www.bankfotek.pl/image/854288.jpeg
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You can download attachments in this forum.
Users who participated in discussion: de_ace, Leeav, Sudri, Siekierka, grzesiuu