Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Need for Speed Zeal
Need for Speed Unbound
Need for Speed: Hot Pursuit (2010) Remastered
Need for Speed: Heat
Need for Speed: Payback
Need for Speed: Edge
Need for Speed (2015)
Need for Speed: No Limits
Need for Speed (film)
Need for Speed: Rivals
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: The Run
Shift 2: Unleashed
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: World
Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Shift
Need for Speed: Undercover
Need for Speed: ProStreet
Need for Speed: Carbon
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Underground 2
Need for Speed: Underground
Need for Speed: Hot Pursuit 2
Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Road Challenge
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed II
The Need for Speed
30 LAT SERII NFS
Forum dyskusyjne

PC vs konsola

Ostatnia aktualizacja 13 lata temu
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 13 lata temu
#1
Kilkanaście lat temu, gdy komputery można było znaleźć tylko w dużych firmach, jedyną możliwością zagrania w wirtualne gry była gra na konsoli (np. Pegasusa). Z czasem, wraz z popularyzacją PC i coraz bardziej zaawansowanymi możliwościami grafiki w komputerach gracze podzielili się na PC-towców i konsolowców. Wśród konsolowców panuje jeszcze podział na graczy Xboxa 360 i PlayStation 3. W tej chwili wszystkie te platformy mają podobne osiągi, jednak wciąż trwa wojna na "exclusives" i posiadając jedno urządzenie nie zagramy we wszystkie tytuły. W ostatnim czasie konsole wyszły na prowadzenie ze względu na nowe możliwości sterowania. Mam tu na myśli chociażby Kinect. Czy konsola, która jako pierwsza była przystosowana do grania powinna wyprzeć PC? A może to wina nas samych, graczy którzy masowo piracą gry na PC, zniechęcając tym samym producentów do wydawania gier na PC?
Dominik
Dominik 
Zawodowiec
Dodano 13 lata temu
#2
Hmmmmm........ myślę że to właśnie gracze piractwem przyczynili się do tego, iż firmy które tworzą gry nie chętnie wydają je na PC. Prosty przykład gra pod tytułem "Infamous 2" jest tylko i wyłącznie na PS3, pewnie dlatego, bo twórcy nie chcieli by ta gra była kopiowana, no a chyba każdy producent wie o tym, że gry na Xbox 360 czy też Playstation 3 są o prawie 60 zł. droższe od gry wydanej na PC. Ale to nie tylko nasza wina to wina również samych producentów. Gdyby gry na PC w dniu premiery kosztowały ze 100 zł. lub mniej to wtedy piractwa by było też mniej, a nie firmy teraz żądają od nas za grę prawie 150 zł, a potem nie chętnie wydają gry na PC.
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 13 lata temu
#3

Cytat

Ryan Cooper napisał(a):
Gdyby gry na PC w dniu premiery kosztowały ze 100 zł. lub mniej to wtedy piractwa by było też mniej, a nie firmy teraz żądają od nas za grę prawie 150 zł, a potem nie chętnie wydają gry na PC.
To częsty argument, ale jest trafny tylko w przypadku rynku polskiego i wschodu, ponieważ w Ameryce gry kosztują ok. 50$ ale płaca minimalna jest wyższa. Nie wiem dokładnie ile, ale na pewno za minimalną amerykańską kupi się więcej gier niż na minimalna polską. I jest jeszcze druga strona medalu: na Xboxa bardzo łatwo jest przegrać płyty. Trochę trudniejsze jest złamanie samej konsoli, ale nie jest to niewykonalne.
Dominik
Dominik 
Zawodowiec
Dodano 13 lata temu
#4
No to też prawda, iż na zachodzie jest wyższa krajowa od wschodniej.
Cheater
Cheater 
Zawodowiec
Dodano 13 lata temu
#5
Moim zdaniem konsole są odwiecznie już faworyzowane przez firmy wydające gry. Popatrzcie na Tekkena. Popatrzcie na Halo, CoD3 i tę masę fajnych tytułów, które wyszły jedynie na xklocki i playstation. Co do tego, że to wina nas samych - może tak, chociaż nie moja,bo ja nie piracę. Konsola nigdy nie dorówna PCtowi, zwłaszcza pod względem grafiki. Twórcy gier powinni przejrzeć na oczy i wydawać gry na wszystkie platformy. Tyle ode mnie na ten temat. Enjoy.
Inventer89
Inventer89 
Super Admin
Dodano 13 lata temu
#6
Mnie w PC podobają się modyfikacje, nawet nie tyle drobne, co potężne mody całych gier. Niestety niewielu twórców pozytywnie to odbiera. Do nich należy np. CD Projekt, który w pierwszej części Wiedźmina w patchu dodał możliwość tworzenia własnych historii. Dwie najciekawsze pojawiły się w reedycji rozszerzonej. Nie grałem, więc poprawcie mnie jak coś przekręciłem.
F
funfel 
Niedzielny kierowca
Dodano 13 lata temu
#7
dla mnie dobry PC jest wszystkim
K
kovalcio 
Niedzielny kierowca
Dodano 13 lata temu
#8
Posiadam konsole oraz PC i tak na prawdę nie ma co robić rywalizacji tych platform bo to nie ma większego sensu . Ale niektóre gry są wygodniejsze w obsłudze na Xboxie niż na PC i odwrotnie (np. Fifa polecam grę na 360-siątce) .
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.